Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, zjutraj in dopoldne bo po nižinah tudi nekaj megle ali nizke oblačnosti. Sredi dneva in popoldne bodo nastale posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 13 °C.
2°C | 12°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
torek, 21.11.2017
3°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Gravirani portreti s posvetili iz Morfeja


GOSPODARSTVO

| |
21.11.2014      15:09
A A

Gravirani portreti s posvetili iz Morfeja


Ob bližajočih se decembrskih praznikih smo se odpravili na obisk na Predmejo, kjer se Mitja Velikonja v popoldanskem času, poleg redne službe, ukvarja še z graviranjem in izdelovanjem unikatnih daril iz različnih materialov (MORFEJ Mitja Velikonja s.p.).


Deli:

Največje zanimanje je trenutno za darilni program. Pri tem je vir idej žena Valentina, ki je prepoznala, da postajata pri izboru ali naročilu darila izvirnost in osebna nota vse pomembnejša. Nabor njunih unikatnih daril je seveda obsežnejši, posebno povpraševanje pa je po pozornostih, v katerih nastopa obdarovanec kot ključna oseba, denimo graviranje portretov s posvetili. Darilo ob okroglo-letnicah, porokah in obletnicah, rojstnih dnevnih in drugih dogodkih na ta način ostane zelo oseben spomin.

Poleg tega izdelujeta tudi drobna poslovna darila, kot so obeski, lesene ure z logotipi ali drugimi motivi in posvetili ... Ukvarjata se z izdelavo označevalnih tabel z logotipom, različnih označevalnih tablic za pisarniška vrata ter druge poslovne prostore, graviranjem cenikov na les ipd.  

Čeprav v športu velja, da lesena medalja ni zelo zaželena, saj pogovorno označuje nehvaležno četrto mesto, pa sta Mitja in Valentina želela temu toplemu materialu dati mesto tudi na zmagovalnem odru. Lično izdelane medalje ali pokali iz lesa so lahko lepa nagrada za najboljše tri. Če pa je za koga urok 'lesene medalje' vendarle premočan, ponujata tudi zmagovalno inačico (medalje, pokali) iz akrilnega stekla. Steklene pokale lahko gravirata.

»Gravirava lahko na les, steklo, akrilno steklo, plastiko, pločevino, eva peno, usnje, kožo, marmor, kamen, prav tako pa nudiva laserski razrez nekaterih materialov: lesa, akrilnega stekla, eva pene, plastike, kože, usnja … Pač, poskušava se prilagajati potrebam strank in jih na ta način zadovoljiti, da se še vrnejo. Če je stranka zadovoljna, sva midva tudi,« pravi Mitja.

Delujeta predvsem v lokalnem okolju. Njuni načrti za prihodnje leto so, da postaneta v tem okolju poslovno še bolj prepoznavna, saj je čutiti pomanjkanje tovrstne ponudbe, predvsem darilnega programa.

»Prav tako ciljava na sodelovanje z večjimi podjetji v ožjem in širšem okolju, svojo prisotnost pa želiva utrditi tudi pri oblikovanju priložnostnega programa ob športnih, kulturnih in spominskih dogodkih, ki potekajo pod okrijem občine, društev in klubov,« še dodajata.

mt
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.