Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.02.2018

pretežno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno. Ponekod na jugu bo občasno naletaval sneg. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -8 do -5, po nižinah Primorske okoli 0 °C.
-1°C | 0°C
ponedeljek, 26.02.2018
-7°C | 0°C
torek, 27.02.2018
-4°C | 1°C
sreda, 28.02.2018
-9°C | 2°C
četrtek, 01.03.2018
-7°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 7h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Evropski projekt VIPava s svojo spletno ......


TURIZEM, EVROPSKI PROJEKTI

| |
22.01.2018      9:47
A A

Evropski projekt VIPava s svojo spletno stranjo


Eden večjih evropskih projektov zadnjega časa, v katerem kot partner sodeluje tudi Občina Ajdovščina, je konec lanskega leta dobil lastno spletno stran z naslovom https://www.projektvipava.si/. Osnovni namen projekta je ohranjanje in izboljšanje stanja ogroženih živalskih vrst in habitatov v Vipavski dolini.


Deli:

Stran je zelo pregledna, na njej so vsi potrebni podatki o projektu, ciljih, partnerjih. Sprotno se bo dopolnjevala z dejavnostmi v projektu, za zdaj pa so zelo nazorno predstavljene živalske vrste, ki se jim projekt posveča (od vidre do črnočelega srakoperja).  

Kar nekaj dejavnosti se bo odvijalo tudi na območju Občine Ajdovščina, ki veliko pričakuje predvsem od tematske učne poti ob reki Vipavi. Potekala bo od izvira reke Vipave do italijanske meje (približno 40 km), kjer se bo navezala na že obstoječo italijansko pot (na fotografiji), ki vodi vse do izliva Soče. Pot bodo deloma speljali po že obstoječih lokalnih cestah in brveh, predvidena pa je še dodatna obnova 20 km poti. Na nekaj mestih bodo potrebne premostitve glavne struge reke Vipave. Nekatere bodo izkoristili za postavitev opazovalnic vodnega in obvodnega življa. Ob poti bodo uredili počivališča s klopmi in informativnimi tablami.

Glavno sporočilo poti bo vzajemnost človeka in narave. Pot bo izpostavila bistvene elemente projekta, kot so pomen območij Natura 2000 za človeka, posledice vnosa tujerodnih vrst v naravo, problematiko ogroženih vrst ter pomen interdisciplinarnega povezovanja stroke z lokalnim prebivalstvom.

Spomnimo, projekt je 'težak' 3.337.144 €, naložbo pa sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz sklada za regionalni razvoj (trajanje projekta 2017 - 2021).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 195
Izšla: 23.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.2018 | Kultura
Wsmica pri Meri - Monokomedija
04.03.201 | Šport
Po Vojkovih poteh
25.02.2018 | Kultura
Wsmica pri Meri - Monokomedija
04.03.201 | Šport
Po Vojkovih poteh

Bodite prvi pri oddaji mnenja.