Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
2°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Epska zmaga v Mozirju


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
03.03.2016      22:59
A A

Epska zmaga v Mozirju


15. krog 2. lige vzhod: Mozirje : Swatycomet Zreče 1:3 /25:19; 23:25; 26:28; 23:25/


Deli:

Ekipa Swatycomet Zreče:  Kotnik Carmen (11), Napotnik Patricija (17), Podkrajšek Doroteja, (10), Hrustelj Tjaša (3), Podkrajšek Patricija (2),  Jakob Janja, Potočnik Anja (5), Pec Neža (2), Skerbinek Eva,  Žigon Ana(1), Hirkič Ines;  Trener ekipe: Klokočovnik Boris,  pom. Tr.: Bremec Mitja

Po tednu dni premora se prvenstvo v 2. DOL  nadaljuje. Do konca prvenstva še 4 krogi, igralke iz Zreč pa v zaključku igrajo kar 3 tekme doma. Kljub temu da so na tekmo 15. kroga odpotovale brez obolele Pavlič Nine, so domov prinesle še 7 zmago v prvenstvu. Odbojkarice Swatycomet Zreč so v Mozirje prišle v okrnjeni sestavi. V začetku seta sta bili ekipi poravnani, saj so se do prvega tehnčnega odmora izmenjevali v vodstvu. Pri rezultatu 5:6, pa so domače vendarle prišle do večje prednosti, saj je z dobrim servisom  Božičeve  in dobro igro Kamenik-ov na mreži svojo ekipo popeljala v vodstvo 14:7. Domačinke so tudi v nadaljevanju igrale z malo napakami, medtem ko so igralke iz Zreč grešile predvsem v napadu in na servisu.  Prav zato so domačinke  iz točke v točko povečevale vodstvo in pri rezultatu 20:13, je bilo že jasno, da bo set pripadel domačim. Kljub temu pa so v zaključku naredile kar nekaj napak in gostje iz Zreč so znižale rezultat na 24:19, kaj več pa jim ni uspelo. Domače so tako povedle z 1:0 v setih.

V uvodu drugega seta so rahlo pobudo imele igralke iz Zreč,  saj so  ob tehnične odmoru vodile  6:8, domače pa so  znova z dobrim servisom Božičeve, obrnile rezultat v svojo prid, saj je domače popeljala v vodstvo 11:9. Mozirčanke so tudi v nadaljevanju igrale dobro in vodstvo povečale na 19:15. Prav v zaključku seta pa se je razigrala Kotnik Carmen, katera je dosegla kar nekaj točk zaporedoma, medtem  ko je na servisu dobro servirala  Podgrajšek Doroteja. Gostje iz Zreč so tako izenačile rezultat na 21:21, domačinke so sicer v zaključku dosegle še točko po servisu Kamenik-ove, vendar so gostje iz Zreč  drugi servis dobro sprejele in zaključile preko Napotnik Patricije.  Kotnik Carmen pa je z dobrim servisom postavila piko na i in izenačila tekmo v setih na 1:1. V tretjem setu gledamo podobno igro drugemu, saj se ekipi do prvega tehničnega odmora izmenjujeta v vodstvu. Znova pa domačinke pridejo do manjše prednosti po tehničnem odmoru  ko domače povedejo po dobrem servisu Brglez-ove z 13:9. Gostje iz Zreč pa so po vodstvu domačih 19:15  znova strnile vrsto, zaigrale  disciplinirano v obrambi, kjer je prednjačila Jakob Janja, katera si zasluži vse pohvale na  tekmi za dober sprejem  in je zaslužna za preobrat, saj so zrečanke povedle z 22:24, imele zaključno žogo vendar zaradi napake v obrambi so domačinkam ponudile možnost za zmago. Toda tudi domačinke niso bile dovolj spretne, saj so rezultat izenačile nato pa so gostje iz Zreč dobile še drugo zaključno žogo, toda tudi drugič niso uspele končati seta. Domačinke so še enkrat več preko Kamenik-ove  izenačile rezultat. V nadaljevanju so domačinke naredile napako v napadu in gostjam iz Zreč podarile še tretjo zaključno žogo, kar pa je izkušena kapetanka pri Zrečah izkoristila in ekipo popeljala  vodstvo z 1:2.

Da bo zanimiv tudi četrti set  je bilo videti že po predhodnih dveh in to se je tudi zgodilo. Znova gledamo set poln preobratov. Domačinke na začetku  povedejo na dober servis  Petrinove 3:0, vendar menjava v gostujoči ekipi Žigon Ana z Hrustelj Tjašo na mestu podajača ne prinese pričakovanega preobrata, saj domačinke priigrajo do prvega tehničnega odmora z 8:5. V nadaljevanju pa gostje iz Zreč preko dobrega začetnega udarca  in dobre igre v obrambi povedejo do drugega tehničnega odmora z 15:16, toda tudi v nadaljevanju minimalna prednost gostij omogoča, da preidejo v zaključek seta z prednostjo z  21:24. Tudi tokrat ne izkoristijo prve zaključne žoge in domačim še enkrat več na tekmi  ponudijo, da lahko naredijo preobrat do katerega pa ne pride, saj domače niso uspešne v napadu za izenačenje, medtem ko gostje iz protinapada zaključijo in odnesejo tako željeno zmago v Zreče.


Ta vikend sledi v Zrečah, v telovadnici OŠ Zreče, dvojni program in sicer v soboto ob 18.00 uri nas čaka  16. krog prvenstvene tekme Swatycomet Zreče : Ljutomer, neposredni boj za  5. mesto v prvenstvu, nato pa v nedeljo ob 10.00 uri začetek kadetskega turnirja  z tekmo Swatycomet Zreče : SIP Griže in ob 13.00 uri še tekma Swatycomet Zreče : Prebold.


Priloge:
Neznan tip datoteke
sc.jpg
57836_sc.jpg (17,64 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ODBOJKARSKI KLUB SWATYCOMET ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ODBOJKARSKI KLUB SWATYCOMET ZREČE
ODBOJKARSKI KLUB SWATYCOMET ZREČE
POHORSKA CESTA 5
Tel:041 669 408
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.201 | Družabni dogodki
BUDNICA GODBE ZREČE - 1.maj 2017
01.05.201 | Družabni dogodki
BUDNICA GODBE ZREČE - 1.maj 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.