Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
9°C | 26°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
11°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 30°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vstali feniks: Big Band Glasbene šole Vrhnika...


KULTURA

| |
16.05.2014      10:44
A A

Vstali feniks: Big Band Glasbene šole Vrhnika


Vrhnika, 15. maj – Potem ko v vrhniški glasbeni šoli več let ni bilo Big Banda, je v letošnjem šolskem letu ponovno »vzniknil« pod vodstvom Jožeta Jerine. Ob zaključku leta so v prostorih šole pripravili enourni koncert, nad katerim je bila publika, sodeč po bisih, navdušena.


Deli:
Kot je pojasnila Dominika Naveršnik, ravnateljica šole, je Big Band na šoli že obstajal, in sicer sredi devetdesetih. Ko pa je dotična generacija mladih glasbenikov odrasla in zapustila šolo, pa so ustanovili lastno društvo oziroma glasbeno skupino, ki je še danes reden gost vrhniških odrov. Od takrat do letošnjega šolskega leta glasbena šola ni imela Big Banda, zato je bilo še toliko bolj razveseljivo, ko so se ponovno lotili tega projekta. Trenutno zasedbo sestavljajo Klara Lavriša, Zala Rus, Nika Kovač, Maruša Nartnik, Jure Gubič, Andrej Nartnik, Peter Grdadolnik, Jurij Cankar, Marko Rus, Blaž Kovač, Jure Grimšič, Oto Gvardjančič, Maja Rihtar in David Rus. Zasedbo ste na vrhniških odrih že lahko nekajkrat videli, za seboj pa ima tudi nastop na Madžarskem. Na zaključnem koncertu se jim je pridružila še obetavna vokalistka Zala Smolnikar iz trzinske glasbene šole.
Big Band vodi med mladimi priljubljen Jože Jerina. Edina negotovost, ki trenutno tare zasedbo je, skorajšna upokojitev Jerine. Kot pravi Naveršnikova, trenutno še ne vedo kakšna bo usoda zasedbe, vsekakor pa se bodo potrudili, da ostane še naprej.

Gašper Tominc, foto: GT


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.