Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
7°C | 18°C
torek, 25.10.2016
14°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 16°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

PROJEKT: HEAD IN THE CLOUDS


NOVICE

| |
02.11.2015      6:46
A A

PROJEKT: HEAD IN THE CLOUDSŠola Oust-Marest
Šola Oust-Marest
Deli:
V Osnovni šoli Vransko-Tabor smo se letos spomladi prijavili na mednarodni projekt Erasmus+ in bili izbrani s projektom Head in the clouds oziroma Glava v oblakih. Smo partnerska šola triletnega projekta še sedmim šolam po Evropi. Koordinatorica projekta je Francija, sodelujejo pa še šole iz Latvije, Bolgarije, Portugalske, Grčije, Slovaške in Španije. V šoli smo tako jeseni pričeli z zbiranjem podatkov o vremenu in izvedli manjši natečaj, kjer so učenci slikali na temo naslova projekta. Najboljši izdelek smo izbrali za izbor logotipa projekta. 
Prvo projektno srečanje sva opravili Maja Jerman in Katja Završnik v vasici Oust Marest na severu Francije. Šola je majhna, s sedemdesetimi učenci, starimi od dveh do desetih let. Učenci so se na prihod učiteljev iz omenjenih držav dobro pripravili, znali so pozdraviti v vseh jezikih, nam mahali z zastavicami, ki so jih sami naredili, in pripravili sprejem s himno vsake države. S Katjo sva predstavili našo šolo in naš kraj. Učencem sva v slovenskem jeziku brali in dramatizirali kratko pravljico in naučile tudi francoske šolarje, da so malo odigrali. Ves teden smo se ukvarjali z meteorologijo, ki je glavna tema našega projekta. Primerjali smo podatke o vremenu po naših šolah, izdelovali meteorološke instrumente za merjenje smeri vetra, količino padavin in merjenje moči vetra. Ogledali smo si METEO FRANCE, francosko nacionalno meteorološko postajo, kjer so nam pokazali vse naprave, s katerimi si pomagajo pri napovedovanju vremena. V šoli smo si en dan vzeli čas tudi za kuhanje z učenci. Tako smo lahko kosilo jedli zelo barvito, saj smo skuhali portugalsko paradižnikovo juho, slovaške krompirjeve polpete, bolgarsko mešano solato, latvijska polnjena pečena  jabolka in slovensko pecivo z orehi. Peciva smo spekli toliko, da so ga lahko poskusili tudi starši, ki so po pouku prihajali po svoje otroke. Za zaključek našega druženja in za trajnost našega projekta smo zadnji dan zasadili pri šoli osem grmovnic in na vsako pripeli zastavo države, sodelujoče v projektu.
Doma v šoli nas sedaj čaka še precej dela, vendar smo prepričani, da je poznavanje vede, ki jo zajema naš projekt, pomembno. Eden glavnih ciljev našega projekta je navdušiti dekleta za naravoslovne poklice, kamor spada tudi meteorologija.Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.