Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

delno oblačno
Popoldne se bo oblačnost od jugozahoda širila v osrednjo Slovenijo. V severnih in vzhodnih krajih bo še precej jasno. Čez dan bo ponekod zapihal zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 stopinj C.
-5°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
-4°C | 11°C
torek, 13.12.2016
-3°C | 3°C
sreda, 14.12.2016
-4°C | 9°C
četrtek, 15.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Nedelja, 11.12.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

PROJEKT: HEAD IN THE CLOUDS


NOVICE

| |
02.11.2015      6:46
A A

PROJEKT: HEAD IN THE CLOUDSŠola Oust-Marest
Šola Oust-Marest
Deli:
V Osnovni šoli Vransko-Tabor smo se letos spomladi prijavili na mednarodni projekt Erasmus+ in bili izbrani s projektom Head in the clouds oziroma Glava v oblakih. Smo partnerska šola triletnega projekta še sedmim šolam po Evropi. Koordinatorica projekta je Francija, sodelujejo pa še šole iz Latvije, Bolgarije, Portugalske, Grčije, Slovaške in Španije. V šoli smo tako jeseni pričeli z zbiranjem podatkov o vremenu in izvedli manjši natečaj, kjer so učenci slikali na temo naslova projekta. Najboljši izdelek smo izbrali za izbor logotipa projekta. 
Prvo projektno srečanje sva opravili Maja Jerman in Katja Završnik v vasici Oust Marest na severu Francije. Šola je majhna, s sedemdesetimi učenci, starimi od dveh do desetih let. Učenci so se na prihod učiteljev iz omenjenih držav dobro pripravili, znali so pozdraviti v vseh jezikih, nam mahali z zastavicami, ki so jih sami naredili, in pripravili sprejem s himno vsake države. S Katjo sva predstavili našo šolo in naš kraj. Učencem sva v slovenskem jeziku brali in dramatizirali kratko pravljico in naučile tudi francoske šolarje, da so malo odigrali. Ves teden smo se ukvarjali z meteorologijo, ki je glavna tema našega projekta. Primerjali smo podatke o vremenu po naših šolah, izdelovali meteorološke instrumente za merjenje smeri vetra, količino padavin in merjenje moči vetra. Ogledali smo si METEO FRANCE, francosko nacionalno meteorološko postajo, kjer so nam pokazali vse naprave, s katerimi si pomagajo pri napovedovanju vremena. V šoli smo si en dan vzeli čas tudi za kuhanje z učenci. Tako smo lahko kosilo jedli zelo barvito, saj smo skuhali portugalsko paradižnikovo juho, slovaške krompirjeve polpete, bolgarsko mešano solato, latvijska polnjena pečena  jabolka in slovensko pecivo z orehi. Peciva smo spekli toliko, da so ga lahko poskusili tudi starši, ki so po pouku prihajali po svoje otroke. Za zaključek našega druženja in za trajnost našega projekta smo zadnji dan zasadili pri šoli osem grmovnic in na vsako pripeli zastavo države, sodelujoče v projektu.
Doma v šoli nas sedaj čaka še precej dela, vendar smo prepričani, da je poznavanje vede, ki jo zajema naš projekt, pomembno. Eden glavnih ciljev našega projekta je navdušiti dekleta za naravoslovne poklice, kamor spada tudi meteorologija.Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 128
Izšla: 30.11.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
11.12.201 | Šport
IZLET V NEZNANO
16.12.2016 | Družabni dogodki
PRAVLJICA POD KOSTANJI
17.12.2016 | Umetnost
STROGO ZAUPNO - gledališki abonma
20.12.2016 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE Z OSKRBOVANCI
20.12.2016 | Šole in vrtci
PRVOŠOLCI NA OBISKU
20.12.2016 | Družabni dogodki
BOŽIČNA PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
11.12.201 | Šport
IZLET V NEZNANO
16.12.2016 | Družabni dogodki
PRAVLJICA POD KOSTANJI
17.12.2016 | Umetnost
STROGO ZAUPNO - gledališki abonma
20.12.2016 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE Z OSKRBOVANCI
20.12.2016 | Šole in vrtci
PRVOŠOLCI NA OBISKU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.