Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, prehodno se bo nekoliko pooblačilo tudi v višjih legah in na Primorskem. Tam se bo burja nekoliko okrepila. Ponekod na jugu bo občasno lahko naletaval sneg. Najnižje jutranje temperature bodo od -12 do -6, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-4°C | 6°C
četrtek, 26.01.2017
-5°C | 5°C
petek, 27.01.2017
-5°C | 8°C
sobota, 28.01.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
6°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Na kmetiji naše računovodje Danile


SOSED SOSEDU, ZAVODI

| |
10.10.2013      13:37
A A

Na kmetiji naše računovodje Danile


Da bi čim bolje izkoristili še zadnje tople dni, smo s stanovalci Centra starejših sprejeli povabilo naše računovodkinje Danile Brišar Šemrl, da jo obiščemo v njeni »dolini miru in ljubezni«. Tako je namreč poimenovala Vodice - kraj, v katerega se je pred leti omožila z rodnega Krasa.


Deli:

Najeli smo manjši avtobus in se v sredo, 25. septembra, odpeljali na kmetijo, ki leži na 900 metrih nadmorske višine. Takoj ob prihodu nas je sicer kar močno zazeblo, vendar nas je kmalu zatem ogrela pristna domačnost in prijaznost. Miza, ki nam jo je pripravila Danila,  je bila kmalu obložena z raznimi dobrotami. Manjkalo ni ne domačih mesnin, potice, niti kruha in različnih vrst marmelade. Okrepčani smo šli na ogled kmetije in hranili in božali konje, si ogledali krave, telička, bike, prašiče, kokoši. Od daleč pa smo opazovali tudi tibetansko govedo.

Celo dopoldne nas je spremljala tudi glasba. Čudovite zvoke nam je iz doma narejenih citer izvabil samouk iz Vodic. Naš stanovalec Branko pa je poskrbel, da smo zraven njegovih orglic še kakšno zapeli. Gostiteljica Danila nam je z veliko truda, dobre volje in srčnosti, pripravila nepozabno doživetje.

Mateja Hlača
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!