Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah nastala megla. Burja na Primorskem bo v jutranjih urah večinoma ponehala. Čez dan se bo od severa postopno navlekla koprenasta oblačnost, ki bo proti večeru vse gostejša. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, ponekod na Notranjskem, Kočevskem in Gorenjskem do okoli -10, najvišje dnevne od 7 do 13 stopinj C.
-2°C | 12°C
ponedeljek, 27.02.2017
3°C | 16°C
torek, 28.02.2017
6°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 26.2.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vsak všeček šteje


KULTURA

| |
07.02.2017      8:17
A A

Vsak všeček štejeNa nedavni novinarski konferenci so predstavili pomembne letošnje projekte, foto Alenka S. Lamovšek
Na nedavni novinarski konferenci so predstavili pomembne letošnje projekte, foto Alenka S. Lamovšek
Deli:

V Galeriji likovnih samorastnikov Trebnje so se odločili za prav poseben projekt – Podiramo rekorde v kulturi. »Čim več ljudi iz bližnje in daljne okolice želimo povabiti, da obiščejo našo galerijo. Vsi obiskovalci bodo s podpisom na tablo v preddverju postali naši prijatelji in teh si v letošnjem, za nas prav posebnem letu, želimo čim več,« pove Patricija Pavlič, direktorica CIK Trebnje. Med prvimi so prijatelji galerije, ki edina v Sloveniji hrani obsežno mednarodno zbirko naivne umetnosti, postali župana občin Trebnje in Mokronog-Trebelno, ravnateljica trebanjske glasbene šole in predstavniki trebanjske izpostave Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti. »Galerija ima velik pomen ne samo v slovenskem prostoru, ampak tudi v širšem, saj Trebnjemu in občinam soustanoviteljicam omogoča, da se povezujejo z drugimi kraji in ustvarjalci,« je ob podpisu na tablo dejal Alojzij Kastelic, župan Občine Trebnje.

Gonilna sila Galerije likovnih samorastnikov Trebnje so mednarodni tabori. Priprave na letošnji 50. tabor, ki bo junija v Trebnje privabil umetnike z vsega sveta, so v polnem teku. »Z nestrpnostjo pričakujemo junij, saj bomo gostili predstavnike mlajše in starejše generacije umetnikov iz Slovenije in tujine. Na dan začetka tabora bomo s ponosom premierno predvajali tudi film o Galeriji likovnih samorastnikov Trebnje,« poudarja Pavličeva. Enotedenski dogodek bo potekal od 10. do 17. junija. »Tabori stremijo k povezovanju samoraslih umetnikov z vsega sveta, tudi v naših občinah stremimo k medsebojnemu povezovanju na različnih področjih, tudi kulturnem. Kulturni ustvarjalci z različnih območij se znajo združiti na prireditvah za dober namen in prepričan sem, da bomo vse aktivnosti nadaljevali in jih še nadgradili,« je povedal Anton Maver, župan Občine Mokronog-Trebelno, ki je skupaj z galerijo in župani sosednjih občin letošnje leto razglasil za Leto kulture Temeniške in Mirnske doline.

Prav vsi si želijo, da bi njihovo sporočilo doseglo čim več ljudi, zato so temu pomembnemu likovnemu jubileju v galeriji posvetili celo leto. Nedavno so tako skupaj z županom Občine Šentrupert, Rupertom Goletom, odprli začasno razstavo z naslovom Od včeraj do jutri, pol stoletja Taborov likovnih samorastnikov. »Zakopali smo se v dokumentarno gradivo in pripravili predstavitev, ki prikazuje ozadje nastanka taborov in njihov vpliv na ožjo in širšo skupnost, tudi mednarodno,« še doda Pavličeva. Dvanajst panojev, opremljenih s fotografijami, slikami, plakati in besedili, obiskovalce popelje skozi čas in jim pogled usmeri tudi v prihodnost.

Pred nami je pestro in bogato leto, še posebej za gurmane kulturnih dogodkov. Teh v prostorih in pod okriljem Galerije likovnih samorastnikov Trebnje, Javnega sklada za kulturne dejavnost OI Trebnje in Glasbene šole Trebnje v mesecih, ki so pred nami zagotovo ne bo manjkalo. Spremljajte nas in lepo vabljeni k všečkanju Galerije likovnih samorastnikov Trebnje.

CIK Trebnje
Priloge:
Neznan tip datoteke
Na nedavni novinarski konferenci so predstavili pomembne letošnje projekte, foto Alenka S. Lamovšek
80534_nanedavninovinarskikonferencisopredstavilipomembneletosnjeprojektefotoalenkas.lamovsek.jpg (749 KB)
Neznan tip datoteke
Patricija Pavlič, direktorica CIK Trebnje, v družbi prvih, ki so Galeriji podarili všeček, foto Alenka S. Lamovšek
80534_patricijapavlicdirektoricaciktrebnjevdruzbiprvihkisogalerijipodarilivsecekfotoalenkas.lamovsek.jpg (779,78 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 124
Izšla: 16.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7
26.02.2017
Danes ni dogodkov.
03.03.2017 | Ostalo
E-CIKLIRANJE
04.03.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
04.03.201 | Turizem
Eko tržnica
04.03.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotno galerijsko dopoldne: Moj cvet iz žice z Nino Kolar
04.03.2017 | Ostalo
Salamiada 2017
06.03.201 | Tečaji in delavnice
Ustvarjalnica za materinski dan
06.03.2017 | Šole in vrtci
Ure pravljic - Trebnje
01.03.2017 | Ostalo
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
02.03.2017 | Kultura
Vodstvo po razstavi "OD VČERAJ DO JUTRI"
03.03.2017 | Ostalo
E-CIKLIRANJE
04.03.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
04.03.201 | Turizem
Eko tržnica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.