Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-12°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-17°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-12°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Krajevni organizaciji znova delujeta


OBVESTILA

| |
10.04.2014      8:52
A A

Krajevni organizaciji znova delujeta


Žalec, 9. 4. 2014 – Po desetih letih je začela znova delovati Krajevna organizacija Rdečega križa Liboje. Pred časom sta nehali delovati tudi Krajevni organizaciji Rdečega križa Petrovče in Levec. Nova krajevna organizacija pokriva Levško in Petrovško območje in se imenuje KO RK Petrovče-Levec.


Deli:
Konec marca sta začeli delovati kar dve krajevni organizaciji Rdečega križa. Stanje v družbi zahteva vse več pomoči različnih organizacij. Po razpadu KO RK Liboje pred 10-imi leti je področje Liboj prevzela KO RK Griže. Zaradi velikega območja in čedalje več prosilcev po socialni pomoči ni več uspela pokrivati tega območja, zato so znova ustanovili samostojno krajevno organizacijo. Predsednica KO RK Liboje je Albina Fijavž, ki z novoustanovljenim odborom že načrtuje humanitarne akcije in pomoči sokrajanom. Sodelovanje jim zagotavlja tudi domača krajevna skupnost.

 

Pred kratkim sta nehali delovati KO RK Levec in Petrovče. Prostovoljce, ki bi bili pripravljeni sodelovati v novi Levški organizaciji, je bilo težko najti, zato so se v Žalskem združenju odločili, da ustanovijo združeno krajevno organizacijo KO RK Petrovče- Levec. Predsednica Ksenija Volpe z odborom že išče nove prostovoljce in se zaveda, da jih zaradi težke socialne situacije čaka veliko dela. Prostovoljke je žalskemu združenju predlagala domačinka Tanja Razboršek Rehar.

 

Matjaž Črešnovar,

Rdeči križ Žalec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.