Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodni Sloveniji precej jasno, drugod pa večinoma oblačno ali megleno. Pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -11, na Primorskem malo nad 0 stopinj C.
-10°C | -4°C
sreda, 25.01.2017
-9°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-10°C | -2°C
sobota, 28.01.2017
-13°C | 2°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-10°C
-4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Izlet PGD Zlatoličje


SOSED SOSEDU

| |
01.10.2012      20:07
A A

Izlet PGD ZlatoličjeDeli:

Gasilci, gasilke PGD Zlatoličje in naši partnerji smo se v soboto, 29.9.2012, odpravili na Primorsko. Po kratki vožnji je sledil zajtrk in prva jutranja kava, nato pa nas je pot vodila mimo Ljubljane proti Krasu do Lokev, kjer smo si ogledali pršutarno in degustirali kraške dobrote ob teranu. Sledil je strokovni del izleta, ko smo obiskali gasilsko društvo Dekani, ki je letos praznovalo 100 letnico društva. Pot smo nadaljevali proti Krajinskemu parku Sečoveljske soline, kjer smo spoznali zgodovino solinarstva v Sloveniji. Pradavni način solinarjenja, ki so se ga piranski solinarji pred stoletji naučili od svojih učiteljev, je še danes nekaj posebnega. Nato smo se odpeljali do Kopra, kjer smo se sprehodili po ozkih ulicah starega mestnega jedra ter si ogledali znamenitosti in zanimivosti, ki so se skozi čas vpisale na seznam mestne dediščine, kot so: Titov trg, stolna cerkev, vodnjak Da ponte, trg Brolo, Pretorijsko palačo…. Sledila je vožnja proti Štajerski, večerja ob živi glasbi ter povratek proti Zlatoličju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!