-3°C

Mare Pogorelc, Nuša Perovnik in Urška Bernard ......

| |
13.02.2014      12:51

Mare Pogorelc, Nuša Perovnik in Urška Bernard državni prvaki v judu za leto 2014

V slovenjgraški športni dvorani se je za naslove državnih prvakov pomerilo 309 judoistk in judoistov od tega 20 predstavnikov JK Acron Slovenj Gradec od katerih jih je 14 prejelo odličje.

Državno prvenstvo U14 in U18 v Športni dvorani Slovenj Gradec

Na državni praznik, v soboto, 8. 2. 2014 se je v Športni dvorani Slovenj Gradec v organizaciji domačega judo kluba Acron Slovenj Gradec in Judo zveze Slovenije izvedlo letošnje državno prvenstvo v judu za starostni kategoriji starejših dečkov in deklic (U14) in kadetov ter kadetinj (U18), kjer se je skupaj pomerilo 309 judoistk in judoistov iz 35 slovenskih judo klubov.

Domači Judo klub Acron je skupaj zastopalo 20 predstavnikov od tega jih je 14 osvojilo medalje.

Prvi so se dopoldan pomerili kadeti in kadetinje v konkurenci 122 tekmovalcev in tekmovalk iz 24 slovenskih klubov. Slovenjegraški klub je najbolje zastopal  Mare Pogorelc, ki je v kategoriji do 55 kg suvereno premagal vse 4 nasprotnike, ki mu jih je namenil žreb in tako osvojil zlato medaljo ter naslov državnega prvaka za leto 2014.

Maretov uspeh so s tretjimi mesti dopolnili še Trey Srebotnik Gregor v kategoriji do 50 kg, Laura Božič, do 52 kg in Zala Pečoler, do 63 kg. 5. mesta so osvojili Nika Perovnik (do 57 kg), Anja Ognjanovič (do 63 kg), Aljoša Yankovskyy in Jan Horvat (oba do 81 kg).

Po kratkem premoru, se je ob 14. uri pričelo še DP za starostno kategorijo starejših dečkov in deklic. Za naslov državnih prvakov se je potegovalo 187 mladih tekmovalcev iz 35 klubov. JK Acron Slovenj Gradec je zastopalo 12 dečkov in deklic, ki so skupaj osvojili kar 10 medalj.

Najbolje sta se odrezali Urška Bernard in Nuša Perovnik, ki sta v svojih kategorijah osvojili prvi mesti in naslov državnih prvakinj. Bron so si priborili Tamara Kovač (do 63 kg), Matic Jordan (do 34 kg), Aleksej Mrmolja in Nace Herkovič (oba do 38 kg), Vid Sekolonik (do 42 kg), Andrej Yankovskyy (do 55 kg), Žan Kaizer (do 60 kg) in Rok Pogorevc (nad 66 kg).

Po številu osvojenih medalj so starejši dečki in deklice JK Acron Slovenj Gradec zasedli 2. mesto (2, 0, 8).