Iz Radomelj in Beltincev brez točk, doma ......

| |
22.04.2014      17:36

Iz Radomelj in Beltincev brez točk, doma premagale Maribor

30. marca se je nadaljeval spomladanski del prve ženske nogometne lige, nogometašice Ženskega nogometnega kluba Preša Slovenj Gradec so gostovale v Radomljah.

Srečanje so začele odlično preko zimske okrepitve, povratnice v ŽNK Preša Slovenj Gradec Sanje Malinić, ki je prišla iz ŽNK Rudar Škale povedle,domačinke so hitro izenačile a Nina Poberžnik je gostje znova povedla v vodstvo z 1 : 2,do polčasa so Radomlje spreobrnile izid,v drugem polčasu pa dosegle še 4. gole za visoko zmago s 7 : 2.

V naslednjem 13. krogu, 13. aprila, so se Slovenjgradčanke doma pomerile z igralkami ŽNK Maribor in dosegle prvo prvenstveno zmago, slavile so z 2 : 1,odločilni gol je v drugem polčasu dosegla Sanja Malinić, napadalka iz Srbije je bila uspešna tudi v prejšnem 12. krogu.
Novi trener ŽNK Preša Slovenj Gradec Mičo Mičovič se je na najlepši možni način predstavil domači publiki v ŠC Vinka Cajnka.

V 14. krogu 1. SŽNL, na velikonočni ponedeljek, 21. aprila, so nogometašice ŽNK Preša Slovenj Gradec gostovale v Beltincah pri aktualnih državnih prvakinjah, nogometašicah ŽNK Teleing Pomurje in doživele debakel, Beltinčanke so zmagale 23 : 0.

Naslednji dve prvenstveni tekmi bosta proti ekipama, ki sta na 7. in 8. mestu.
27. aprila v Slovenj Gradec prihaja ŽNK Ankaran Hrvatini, ki ima 9 točk, prvega maja gostujejo v Novem Mestu pri ŽNK Krka, ki je na predzadnjem mestu, z isto bero točk kot Slovenj Gradec (3), v prvenstvu so Dolenjke dosegle le 2 zadetka.
Priložnost za dvig na prvenstveni lestvici!

ŽNK Radomlje : ŽNK Preša Slovenj Gradec 7 : 2 (3 : 2)
Gadnik 21., 33., 68., Kralj 34., 88., 89., Jereb 46.,; Malinić 17., Poberžnik 26.,

ŽNK Preša S. Gradec : ŽNK Maribor 2 : 1 (1 : 1)