Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
3°C | 12°C
nedelja, 23.10.2016
3°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
3°C | 17°C
torek, 25.10.2016
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
12°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

12. april - praznik Občine Ravne na Koroškem ...


DOGODKI

| |
13.04.2016      10:00
A A

12. april - praznik Občine Ravne na KoroškemDeli:

Praznik Občine Ravne na Koroškem je 12. april, dan, ko so leta 1952 slovenski poslanci izglasovali zakon, da postanejo Ravne na Koroškem mesto. V počastitev občinskega praznika je v torek, 12. aprila 2016, v Kuharjevi dvorani na gradu Ravne potekala svečana seja občinskega sveta s slovesno podelitvijo priznanj Občine Ravne na Koroškem.

 

Prisluhnili smo slavnostnemu govorniku, županu Občine Ravne na Koroškem dr. Tomažu Roženu, seja pa se je nadaljevala z najbolj svečanim delom, to je s podelitvijo priznanj Občine Ravne na Koroškem. Sklepe o podelitvi je sprejel občinski svet na svoji 14. redni seji 6. aprila, na predlog Komisije za mandatna vprašanja, volitve, imenovanja in priznanja. Priznanja je podelil župan Občine Ravne na Koroškem, dr. Tomaž Rožen.

 

 

Nagrado Občine Ravne na Koroškem je prejela Ivanka Stopar

 

za dolgoletno uspešno vodenje Srednje šole Ravne na Koroškem, njen prispevek k izobrazbi kadrov, ki predstavljajo jedro koroških kovinarjev in jeklarjev, za rast šole in njeno povezovanje  s krajem in gospodarstvom ter za prispevek  k  prepoznavnosti občine izven njenih meja.

 

Veliko plaketo Občine Ravne na Koroškem je prejela  Glasbena šola Ravne na Koroškem

 

ob 60. obletnici njenega delovanja, za vzgojo številnih generacij glasbenih poustvarjalcev, za pomemben prispevek k dopolnitvi kulturnega utripa v kraju in v občini ter za prispevek k ugledu občine doma in v tujini.

 

Veliko plaketo Občine Ravne na Koroškem je prejela  prim. Cirila Slemenik Pušnik

 

za prijazen pristop do bolnikov, usmerjevalen odnos do civilne družbe na področju zdravja, za prispevek k širitvi mreže  zunanjih defibrilatorjev in za aktivno vlogo v dejavnostih koronarnih klubov na celotnem območju Koroške.

 

Veliko Prežihovo plaketo za kulturne dosežke v letu 2015 je občinski svet podelil prim. mag. Franc Verovnik

 

za neutrudno odkrivanje vedenja o naši zgodovini, za negovanje odnosa do kulturnih vrednot, lepot in bogastev narave ter za prispevek k bogatenju kulturnega utripa v kraju in občini.

 

 

Prežihovo plaketo je prijel Urbaan Reiter

 

za izjemne uspehe na državnih in mednarodnih tekmovanjih, za promocijo ustvarjalnosti mladih, inovativne interpretacije skladb za kitaro ter za predstavljanje občine v Sloveniji in tujini.

 

Veliko Klančnikovo plaketo je prejel Darko Jamšek

 

za njegov pomemben prispevek k uspehom koroškega namiznega tenisa, za prenos ljubezni do športa na mlajše rodove ter za predstavljanje občine

v Sloveniji in v svetu.

 

 

Podelitev letošnjih priznanj Občine Ravne na Koroškem so s kulturnim programom sooblikovali dijaki Gimnazije Ravne, harmonikar Franci Stopar, moderatorka Mojca Prašnički ter prejemnik Prežihove plakete Urbaan Reiter. V  imenu dobitnikov priznanj se je svečanemu zboru zahvalila prejemnica občinske nagrade, gospa Ivanka Stopar.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2016
Danes ni dogodkov.
24.10.2016 | Tečaji in delavnice
Delavnica Ljubezni Duše
25.10.201 | Tečaji in delavnice
Individualno svetovanje - Akašini zapisi
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
30.09.2016 | Kultura
Tomaž Furlan: WEAR
24.10.2016 | Tečaji in delavnice
Delavnica Ljubezni Duše
25.10.201 | Tečaji in delavnice
Individualno svetovanje - Akašini zapisi
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
30.09.2016 | Kultura
Tomaž Furlan: WEAR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.