Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
6°C | 12°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 14°C
nedelja, 30.04.2017
1°C | 15°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ob rob Rimskemu vrelcu


KULTURA

| |
30.01.2014      17:48
A A

Ob rob Rimskemu vrelcuRimski vrelec nekoč
Rimski vrelec nekoč
Deli:

Na letošnjem Občnem zboru Kulturnega društva Kotlje, ki se je zgodil 24. 1. 2014, se je po štirih letih vodenja društva poslovila Irena Šturbaj. Za novo predsednico Kulturnega društva Kotlje je bila potrjena Milena Mesner. Ga. Šturbaj je povedala, kaj vse se je med letom dogajalo v okviru društva, poročila pa so podale še druge sekcije, blagajničarka in nadzorni odbor.

 

Besedo so imeli tudi gostje. Med drugim smo se najbolj strinjali z go. Oder, predsednico KS Kotlje, da nujno potrebujemo večnamensko dvorano, ki jo je v Večeru župan Raven že obljubil.

 

Ena izmed sekcij društva se imenuje tudi Hotuljski vrelec. Seveda se takoj spomnimo na Rimski vrelec; včasih ponos Hotuljcev je danes vedno večja žalost.

 

Ob tem pa ne morem mimo pripovedi moje babice, ki je pripovedovala, da je njena mati, moja prababica, rojena Gostenčnik Antonija, od kmeta Renarja hodila pred drugo vojno na Rimski vrelec polnit steklenice s »kisevo vodo«. Delo je opravlja skoraj tri leta. Ko je napolnila določeno število steklenic, se je njen delovnik končal. Pozneje pa je ta isti kraj postal zanjo hiša groze, saj so jo med vojno, takrat je kot poročena Svetina Antonija z družino živela na kmetiji Jank, zaradi izdaje, ker so skrivali partizane, Nemci odvlekli na Rimski vrelec in jo strašno mučili. Nazadnje so jo v Dravogradu obesili.

 

In zdaj gledam, kako se spomini na preteklost teptajo, uničujejo, ne spoštujejo. Tudi to je, na žalost, naša kultura.

 

                                                                                                 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO KOTLJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO DRUŠTVO KOTLJE
KULTURNO DRUŠTVO KOTLJE
KOTLJE 0002A
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah
30.04.2017 | Družabni dogodki
Tradicionalno prvomajsko kresovanje na Javorniku
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah

Bodite prvi pri oddaji mnenja.