Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
8°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
11°C | 13°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Noč knjige ali Kako vas grajske gospodične ......


KULTURA

| |
25.04.2014      11:39
A A

Noč knjige ali Kako vas grajske gospodične spravimo naDeli:

Ob svetovnem dnevu knjige je bila v Sloveniji letos prvič organizirana Noč knjige, mednarodni dogodek, ki podpira in slavi knjigo in branje kot temeljna gradnika zdrave družbe, nagovarja vse generacije bralcev ter spodbuja dvig bralne kulture, pismenosti ter vrednot domišljije in znanja v družbi.

 

Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika se je dogodku pridružila s prireditvami pod naslovom Kako vas grajske gospodične spravimo na limanice. Prireditve so pričeli ob 19. uri s posebnim vodenjem po knjižnici in zunaj nje, ki ga je pripravila bibliotekarka in umetnostna zgodovinarka Simona Vončina. Sprehod skozi zgodbo in zgodovino prostora, na katerem stoji grad Ravne, se je pričel v grajskem parku pod mogočnimi bukvami in hrasti ter se zaključil v prostoru posebnih zbirk Koroške osrednje knjižnice. Ob 20. uri so v prostorih posebne zbirke Stripoteka pripravili pogovor s striparjem, dr. Izarjem Lunačkom, ki ga je vodila Petra Koršič. Srečanje je bilo namenjeno širši publiki, hkrati pa zamišljeno kot nagrada vsem sodelujočim na natečaju Zastripljeni. Stripovski natečaj so v knjižnici objavili februarja, odziv nanj pa je navdušujoč. Razstava Zastripljeni, tudi postavljena v Stripoteki, obsega namreč kar okoli 60 stripov, ogledati pa si jo je mogoče do 16. maja. Ob »večeru Zastripljenih« je bibliotekarka mag. Jelka Kos, pobudnica posebne zbirke Stripoteka v Koroški osrednji knjižnici, z dr. Izarjem Lunačkom podelila nagrade za najboljše stripe z natečaja. Privlačna prva nagrada, grafična tablica, je pripadla Juretu Račniku za strip, narisan po Prežihovih Solzicah. Tolažilne, a lepe nagrade so pripadle še petim nadobudnim striparjem: Zali Kokol, Tjaši Mravljak, Gregi Komarju, Gašperju Topolinjaku in Anžetu Hriberniku. Hkrati so v e-knjižnici premierno predvajali film o "podtalnem delovanju" knjižnice, torej o delu bibliotekark in knjižničark, ki je očem uporabnikov sicer nevidno in tudi precej nepoznano. Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika je bila na ta dan do 22. ure uporabnikom na razpolago tudi za izposojo gradiva, grajske gospodične pa so na limanice spravile kar okrog 100 obiskovalcev.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ravne na Koroškem!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016 | Tečaji in delavnice
Delavnica Ljubezni Duše
25.10.201 | Tečaji in delavnice
Individualno svetovanje - Akašini zapisi
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
30.09.2016 | Kultura
Tomaž Furlan: WEAR
24.10.2016 | Tečaji in delavnice
Delavnica Ljubezni Duše
25.10.201 | Tečaji in delavnice
Individualno svetovanje - Akašini zapisi
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
30.09.2016 | Kultura
Tomaž Furlan: WEAR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.