Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
10°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
2°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 6h
Danes bodo predvidoma naraščale še reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Močneje bo narasla tudi Sava v spodnjem toku.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

vodnik po občini


OBČINSKE

| |
20.07.2011      12:43
A A

vodnik po občiniDeli:

V nedeljo, 10. julija 2011 je bila na dvorišču domačije Pr Špan na Bregu ob Kokri sklepna prireditev ob prazniku Občine Preddvor, na kateri so bili predstavljeni v mesecu juniju zaključeni projekti: Spoznajmo star hišna imena, Karta občine Preddvor in Vodnik občine Preddvor. Vsi projekti so bili sofinancirani tudi z evropskimi sredstvi. 

Projekt Spoznajmo stara hišna imena, ki je potekal v okviru LAS Gorenjska košarica preko programa LEADER, je predstavil Klemen Klinar iz Razvojne agencije Zgornje Gorenjske Jesenice, ki je imela v projektu vlogo strokovnega izvajalca.

V letošnjem letu so se v preddvorski občini  zbirala hišna imena v naseljih Bašelj, Breg ob Kokri, Kokra, Mače, Možjanca, Nova vas, Potoče in Tupaliče. Poleg hišnih imen so se zbirale še zanimive zgodbe o domačijah. 

Zbrana hišna imena in zgodbe o domačijah so predstavljene v knjižici z naslovom »Kako pa se pri vas reče«. Najbolj zanimiv del projekta pa so table s starim hišnim imenom, ki jih bodo brezplačno prejeli vsi lastniki domačij, ki so za to podali soglasje. Zaključek projekta je obeležil župan Miran Zadnikar, ki je na domačijo Pr Špan namestil tablo s starim hišnim imenom. 

Projekta Karta občine Preddvor in Vodnik po občini Preddvor, ki sta se izvajala v okviru projekta »Brezmejna doživetja narave« sta predstavila Vlasta Juršak iz Centra za trajnostni razvoj podeželja Kranj, ki je v projektu sodeloval kot strokovni izvajalec, in avtor karte in vodnika Matjaž Chvatal. 

V okviru omenjenih projektov sta v juniju izšla turistični vodnik in turistična karta za območje občine Preddvor, obe s poudarkom na naravni in kulturni dediščini. 

Vodnik je izšel v 3000 izvodih in ga je mogoče dobiti v 4 jezikovnih različicah (slovenščina, angleščina, nemščina in italijanščina). Del izvodov ima na naslovnici poleg prizora Zaplate tudi lik Josipine Urbančič Turnograjske. 

Tudi karta je izšla v 3000 izvodih, na hrbtni strani pa ima v 4 jezikih (slovenščina, nemščina, angleščina in italijanščina) opise najbolj zanimivih izletov v okolici Preddvora z zanimivostmi ob poti.Dogodek sta s petjem popestrili Anica Rehberger in Francka Rozman ter Silva in Miha Rozman z igranjem na harmoniko.

 

Marjana Podpeskar

Občina Preddvor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
29.04.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo