Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Dopoldne bo povečini oblačno, na jugovzhodu bodo sprva možne rahle padavine. Popoldne se bo delno razjasnilo. Več oblačnosti bo predvsem v južni in jugozahodni Sloveniji.
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-1°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 7°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 3°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kako zatirajo komarje na Radenskem polju


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
23.05.2013      15:01
A A

Kako zatirajo komarje na Radenskem poljuSimbolična slika
Simbolična slika
Deli:

 

 V soboto, 18. 5., sta DVA MOŽAKARJA (eden je meni osebno znan) od 11. ure pa do večera ZATIRALA KOMARJE na zgornjem delu Mlačevsko-Zagraškega kraškega polja. Zanimivo pa je predvsem to, da sta »tretiranje«  delala iz howercrafta (vozilo z impelerjem/ premera 90 cm, ki lebdi na vodi in tudi na travi - za svoj prvi zapis o velikem propelerju se podjetju HOVERCRAFT opravičujem - ki lebdi na vodi in tudi na travi). V zrak sta spustila precej bencinskih hlapov, med drugim vozila tudi po nepokošeni travi,  stroj pa ropota mnogo bolj kot kateri koli stroj, ki ga kdorkoli premore  v vseh vaseh okoli Radenskega polja.

 

To je še en dokaz, kako si nekateri predstavljajo krajinski park (predvsem kot FINAČNO KORIST!!!) in kako daleč je vse skupaj zapeljano s samo razglasitvijo na ravni Občine Grosuplje in Ministrstva oziroma države.

Zato sem že v nedeljo nekaterim sovaščanom ter občinski svetnici Vehovčevi in podpredsednici KS ter predsedniku KS Svetku poslal ob drugih informacijah tudi tole sporočilo oziroma vprašanja v zvezi z zatiranjem komarjev:

 

1. Kdo je to zatiranje počel?

2. Kdo mu je dal dovoljenje?

3. Ali je škropivo REGISTRIRANO V SLOVENIJI?

4. Kdo uradno izvaja nadzor in ali je za to usposobljen?

5. Kaj na TAKO MOČAN HRUP POREČEJO NARAVOVARTSVENIKI in tudi pristojni na MINISTRSTVU ZA OKOLJE (zdaj v sklopu s kmetijstvom)?

Upam, da bomo na ta vprašanja dobili odgovore s pristojnih mest!!!  

 

V dodatno razumevanje si lahko ogledate tudi spletne strani:

ZA RADENSKO POLJE IN O KOMARJIH 

http://www.parki-v-ustanavljanju.mop.gov.si/radensko_polje/index.htm,

http://pgd-zagradec.si/index.php/o-radenskem-polju

http://pgd-zagradec.si/index.php/aktualno/183-problemi-radenskega-polja

http://pgd-zagradec.si/index.php/aktualno/202-posredna-novica

http://pgd-zagradec.si/index.php/arhiv/122-antikomarniki

 

http://pgd-zagradec.si/index.php/aktualno/250-komarji


Pripis 30. 5. 2013: Kogar zanimajo komentarji na ta zapis, si lahko ogledajo povezavo http://www.gasilci.org/forum/viewtopic.php?f=9&t=12644. Odgovorov na ta forum, kjer so objavljene med drugim nepomebne informacije ter tudi ne ustrezajo veljavni zakonodaji, še manj pa resnici, vseeno  ne bom pošiljal. Poslal pa sem jih nekaterim pristojnim, od katerih pričakujem ogodvore na gornja vprašanja in še nekatera dodatno zastavljena vprašanja, dodatno pa še nekaterim predstavnikom vidnega javnega življenja v "našem sosedstvu", da bodo resnico o (dez)informacijah, ki so bile raztrosene tako o Društvu za zatiranje komarjev iz Zagradca, kot PGD Zagradec pri Grosupljem in vaščanih Zagradca že na začetku leta in se še vedno širijo, nekoliko celoviteje slišali še z druge plati.

 

Jože Miklič

 

Popravki s pripisom so bili na zahtevo avtorja vnešeni: 31.5.2013 (AV)

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!