Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Posodobitve telekomunikacijskega omrežja


OBČINSKE

| |
16.06.2016      11:43
1
A A

Posodobitve telekomunikacijskega omrežjaDeli:

Sodobni razvojni trendi pred nas postavljajo izziv: razvoj družbe znanja, ki bo med drugim temeljila na zmogljivi omrežni infrastrukturi elektronskih komunikacij kot eni izmed ključnih infrastruktur digitalne družbe. Z vidika usmerjanja razvoja je internet strateški instrument za povečanje produktivnosti, oblikovanje inovativnih poslovnih modelov, izdelkov in storitev, bolj učinkovito komunikacijo in večjo splošno učinkovitost družbe. Ker se zavedamo, da sta razvoj in uporaba interneta v prvi vrsti odvisna od širokopasovne infrastrukture, veliko aktivnosti usmerjamo v njeno izboljšanje. Tako smo skupaj s posameznimi gorenjskimi občinami začeli pripravljati investicijsko dokumentacijo za gradnjo zmogljivega širokopasovnega omrežja, ki bo omogočalo visoke hitrosti prenosa podatkov. Hkrati pa poskušamo v dogovoru s posameznimi operaterji, na območjih, kjer je komercialnega interesa za zmogljivo omrežno infrastrukturo več, z izboljšavami infrastrukture krajanom omogočiti boljšo dostopnost do storitev na tem področju.

Tako je bil aprila 2015 posodobljen mobilni del omrežja z nadgradnjo obstoječe bazne postaje Briše pri Polhovem Gradcu z LTE-tehnologijo prenosa. Poglavitna prednost mobilnega omrežja LTE/4G je v doseganju visokih hitrosti, ki teoretično znašajo do 150 Mb/s v smeri proti uporabniku in do 50 Mb/s od uporabnika k omrežju. Dejansko dosežene hitrosti so manjše od teoretičnih, odvisne od kakovosti radijskega signala glede na razgibanost terena, povezav in naprave. Storitev omogoča hiter prenos podatkov v mobilnem omrežju, kar prinaša občutno hitrejše in bolj odzivne mobilne širokopasovne podatkovne storitve. Potekajo tudi aktivnosti na razvoju ponudbe storitev TRIO (internet, telefonija, IPTV) preko mobilnega omrežja LTE, ki bodo glede na tehnične omejitve omogočene omejenemu delu uporabnikov. Na Črnem Vrhu je postavljena nova bazna postaja, v gradnji je bazna postaja na Setniku. Posodobljeno je bilo telekomunikacijsko omrežje na območju naselij Log pri Hrastenicah in Hrastenice. Postavitev TK-naprave bo lahko zagotovila širokopasovne storitve (TRIO) vse do hitrosti 50 Mbit/s. V Podsmreki je bil na odseku Gorjanc–Podsmreka 68, kjer poteka kabelska kanalizacija, zamenjan obstoječi kabel z optičnim omrežjem FTTH ("Fiber To The Home" ali optično vlakno do doma), gradnja se zaključuje, gradijo se še zadnji hišni priključki. Z optičnim omrežjem FTTH bodo bistveno izboljšane širokopasovne storitve v Podsmreki. Tudi za naselje Zalog in okolico se pripravljajo rešitve za izgradnjo optičnega omrežja FTTH.

 

Občinska uprava

Helena Čuk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Matjaž Založnik
Matjaž Založnik Se strinjam0 Se ne strinjam0
Kdaj se pa obeta optika v Zalogu.

23.04.2017 ob 22:51:02 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.