Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo čez dan prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
2°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Otvoritev krožne poti okoli Brezovškega hriba...


ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
04.10.2016      9:50
A A

Otvoritev krožne poti okoli Brezovškega hriba


30. septembra 2016 je bila pred vrtcem v Radni slovesna otvoritev krožne poti okoli Brezovškega hriba.


Deli:

Na pobudo KS Brezovica in podpore župana je nalogo v delo prevzel markacijski odsek  Planinskega društva Podpeč Preserje. Več težav kot z izvedbo označevanje poti je bilo s pridobivanjem vseh soglasij lastnikov parcel po katerih vodi pot. Po papirni vojni, izdelavi smernih tabel, označevanju poti z markacijami je končno napočil trenutek, da brezovški župan, g. Metod Ropret svečano pričvrsti prvo tablo. Pod budnimi očmi kakih 50 pohodnikov, ob asistenci vodje gospodarskega odseka PD, Franca Mačka in predsednika PD, Marka Goršiča mu je to tudi uspelo. Nato smo pohodniki brez skrbi, da bi se zgubili, odšli na pot. Pot se začne pred vrtcem, je krožna in vodi po Brezovškem hribu na Debeli hrib – Žabco, od koder se spusti in nato dvigne na Strmec in najvišji vrh Debelega hriba, Gradišče. Od tu nas po strmem spustu pripelje do prve postojanke – javke. Za nas »prvopristopnike«  je  bilo na njej dobro poskrbljeno. Na poti smo se ustavili še na »postojanki odprtih vrat« nad Radno, kjer so nas prav tako prijazno sprejeli. Po krajšem spustu do naselja se je naša pot zaključila pri Balinišču. Ravno so ob njem uredili igrala za otroke, tako da je bil župan ob tej pridobitvi povabljen, da zasadi lipo. Celotno pot se da prehoditi v cca dveh urah, če nam je to preveč pa si jo lahko skrajšamo, kar nam pokažejo vmesne lično oblikovane smerne table.

 

Odprtje poti smo zaključili z družabnim srečanje na balinišču v Radni, kjer se je skuhal res zelo dober pasulj, dobre žene iz Radne pa so poskrbele za pecivo.  Žejni pa tudi nismo bili.

 

Marijan Božeglav
5 (2 glasova)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.