Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, ob morju okoli 9 stopinj C.
3°C | 20°C
sobota, 25.03.2017
3°C | 18°C
nedelja, 26.03.2017
3°C | 14°C
ponedeljek, 27.03.2017
-2°C | 16°C
torek, 28.03.2017
-2°C | 20°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Z vezeninami skozi čas


KULTURA

| |
25.11.2012      9:14
A A

Z vezeninami skozi časDeli:
Bled, 25. november - Pa s kamero pod gladino vode in s fotoaparatom v naravo, za posladek pa še v gledališče. Tako bi lahko v kratkem stavku strnili decembrski program Info središča TNP Triglavska roža na Bledu, ki po počitku v novembru nadaljuje svoj program sredinih večerov, tečajev tradicionalnega znanja in Triglavske tržnice z bogatim spremljevalnim programom.

 

Prvega decembra se bo pričel tečaj tradicionalnega znanja – vezenje na platno, katerega mentorici Tončka Zupanc in Minka Kocjanc prihajata iz Zgornje bohinjske doline in sta hkrati tudi soavtorici razstave, ki jo bodo v okviru Triglavske tržnice odprli 15. decembra. Tečaj poteka tri sobote in je za več kot 20 udeleženk brezplačen, saj ga organizirajo v okviru projekta Otroški parlament o naravi in tradiciji v okviru programa LEADER in je sofinanciran iz Evropskega kmetijskega in usmerjevalnega sklada ter Ministrstva za kmetijstvo in okolje.

 

Že tretje leto en  decembrski sredin večer namenjajo podvodnemu filmu: v sodelovanju z Društvom za podvodne dejavnosti Bled se potopijo v skrivnostni svet, ki  je večini nedostopen: svet tišine in zračnih mehurčkov, kjer čas teče drugače. Podvodno raziskovanje bo 5. decembra ob 19h.

 

Enaindvajseta bo letošnja letna fotografska razstava članov Fotokluba TNP. Odprtje razstave, razglasitev rezultatov, podelitev nagrad in diplom ter projekcija digitalnih fotografij bo v sredo, 12. decembra ob 19. uri, razstavljali pa bodo Beno Bregant, Marjan Burgar, Peter Cvenkelj, Franc Ferjan iz Gorij, Marjeta Klemenc, Dušan Nemeček, Marko Pogačnik, Bogy Urevc, Vili Vogelnik in Drago Vogrinec. Selektor razstave je Niko Sladič, MF FZS, EFIAP. Razstava bo na ogled do 2. februarja 2013.

 

Decembrsko dogajanje na Triglavski tržnici, 15. decembra med 10. in 12. uro pred Info središčem TNP na Bledu, bo praznično: poleg naravi prijazno pridelanih in izdelanih živil bodo na voljo tudi izdelki, primerni za božično-novoletno obdarovanje. V programu Brihta, ki je namenjen najmlajšim in se prične ob 10.30 uri, bo prav tako vladalo praznično razpoloženje: pri izdelovanju novoletnih okraskov iz naravnih materialov bosta najmlajšim pomagali Tanja Legat in Petra Kunstelj, mojstrici in mentorici spretnih prstov (tečaj Spretni prsti bo v Info središču TNP potekal vse sobote od začetka januarja do konca marca).

 

V okviru praznične tržnice bodo ob 11. uri odprli razstavo Ženska ročna dela Zgornje bohinjske doline skozi čas, ki so jo pripravile Pridne vaščanke iz Zgornje bohinjske doline (Minka Kocjanc, Tončka Zupanc in Nevenka Smolej). S pomočjo starih vezenin iz njihovih domačih skrinj in novejših izdelkov spretnih rok deklet in žena Zgornje bohinjske doline, se bomo sprehodili skozi stoletje tradicije vezenja in drugega ročnega dela, ki so ga Pridne vaščanke obudile, ohranile in ga prenašajo na prihodnje rodove. Ob odprtju razstave nam bo zaigrala Tamburaška skupina Kašarji, ki je letos na mednarodnem festivalu ljudske glasbe in plesa septembra v Grčiji zasedla prvo mesto. Razstava bo na ogled do 3. marca 2013.

 

Za smetano bogatega decembrskega programa  pa bo gledališka predstava Gledališča Belanskega. V sredo, 19. decembra ob 19. uri nam zaigrali svojo uspešnico – romanco v petih dejanjih Georga Bernarda Shawa – Pigmalion. Verjetno je to ena zadnjih priložnosti, da si predstavo ogledate, saj imajo Belani v rokavu že novo!, je sporočila Ana Marija Kunstelj iz TNP.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.03.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava okrasnega dežnička
24.03.2017 | Kultura
Usodna pletna v Festivalni dvorani
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA FILCANJA PIRHOV
24.03.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava okrasnega dežnička
24.03.2017 | Kultura
Usodna pletna v Festivalni dvorani
25.03.201 | Šport
Cooperjev test in test hoje
25.03.2017 | Družabni dogodki
Dobrodelna hokejska tekma za mlado blejsko družino, ki ji je pogorelo stanovanje.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo