Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma oblačno ali megleno, predvsem na jugu in vzhodu bo občasno rahlo snežilo. V višjih legah nad okoli 900 m in na Primorskem bo pretežno jasno. Pihala bo šibka do zmerna burja, ki se bo proti večeru krepila. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, na Primorskem do 8 stopinj C.
-11°C | -5°C
sreda, 25.01.2017
-10°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-10°C | 1°C
petek, 27.01.2017
-10°C | -2°C
sobota, 28.01.2017
-11°C | 5°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-11°C
-5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ameriški oskarjevec Shanley očaran nad Bledom...


KULTURA

| |
12.05.2013      14:42
A A

Ameriški oskarjevec Shanley očaran nad BledomDeli:

Bled - John Patrick Shanley: “Bled je idealen za snemanje filma. Bom premislil o tem.“

Svetovno znani in večkrat nagrajeni ameriški dramatik, scenarist in režiser John Patrick Shanley je med svojim obiskom v Sloveniji 11. maja obiskal Bled, kjer ga je sprejela direktorica Turizma Bled Eva Štravs Podlogar. Ogledal si je Blejski grad, užival v prečudovitem razgledu in bil navdušen nad grajsko tiskarno, kjer si je v starodavni tehniki natisnil podobo gradu in del Prešernove Zdravljice (na fotografiji). V grajski restavraciji so uglednega gosta pogostili z znamenito blejsko kremno rezino, ki jo je moč okusiti tudi v eni od priznanih restavracij v New Yorku, kjer živi omenjeni dramatik.

''Nobenih pričakovanj nisem imel, zato sem še prijetneje presenečen. Na Bledu se počutim odlično! Navdušen sem nad pokrajino, ne le blejsko, pač pa slovensko. Včeraj sem si ogledal Ljubljano, ki je simpatično, krasno mesto. Zelo dobro se počutim tudi v Kranju, kjer ta čas bivam, saj je tako imenovano Prešernovo mesto, povezano v velikim pesnikom,“ je povedal Shanley, ki je svojo zelo uspešno ustvarjalno pot začel kot pesnik.

 

Nad njegovim obiskom je bila zelo navdušena tudi Eva Štravs Podlogar, ki je bila še posebej vesela naključja, da se ameriški dramatik mudi v Sloveniji prav v času, ko na Bledu poteka mednarodno srečanje PEN. ''Upam, da se mi bo nekoč uresničila še želja, da bi bil Bled prizorišče svetovno znanega filma. Morda se bo prav gospod Shanley odločil za to,“ je še dodala.

 

Oskarjevec in Pulitzerjev nagrajenec Shanley je prišel v Slovenijo na povabilo Prešernovega gledališča iz Kranja, v katerem si je ogledal svojo predstavo Dvom v izvedbi Prešernovega gledališča, so sporočili iz PGK.

Foto: arhiv PGK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
Neskončni šal, ki se ga dvakrat ovije okoli vratu
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.01.2017 | Kultura
GOSPOD VESEL IN GOSPA MRAK
30.01.2017 | Tečaji in delavnice
Osvežitvena delavnica smučanja ZA VSE
31.01.2017 | Tečaji in delavnice
Brezplačna delavnica: ŽELITE REGISTRIRATI S. P.?
31.01.2017 | Tečaji in delavnice
Uporaba Konoplje v kulinariki
31.01.2017 | Tečaji in delavnice
SAMOUGLAŠEVANJE Z ZVOKOM Z MINO KUNSTELJ
01.01. - 31.01.2017 | Umetnost
Z VODO IN BARVO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo