Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Popoldne bo v zahodni in osrednji Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, na vzhodu pa delno jasno. Ponekod na zahodu je možen občasen rahel dež. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
7°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 16°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Postni večeri 2014 navdušili številne ......


VERSKE

| |
13.04.2014      14:46
A A

Postni večeri 2014 navdušili številne obiskovalce


Postni večeri verskega poglabljanja so v organizaciji Kluba krščanskih izobražencev Ajdovščina letos potekali že triindvajsetič. Tri četrtke v postu smo obiskovalci napolnili dvorano Srednje šole Veno Pilon v Ajdovščini.


Deli:

Prvi večer smo gostili založbo Emanuel iz Ljubljane s predvajanjem filma 'Kdo si želi biti ljubljen?'. Film je bil posnet po knjižni uspešnici Anonimni katolik. Francoski filmski producent na vabilo razrednika svojega sina začne obiskovati kateheze za odrasle in tako v svojem življenju postopoma odkrije Jezusa. V svojem spremenjenem življenju, ki je tudi za ženo v začetku popolna uganka, pride do bistvenega spoznanja, da je vera preprosto dar, ki lahko človeka  v pozitivnem pomenu popolnoma prenovi.

Drugi večer je bil naš gost gledališki igralec Gregor Čušin, ki nam je v avtorski predstavi 'Vera levega razbojnika' izpraševal vest: Kaj verujem? V koga? Komu? In zakaj? Gre za izpoved vere človeka, ki se dostikrat znajde na 'napačni strani', kot levi razbojnik. Opirajoč se na evangelij je govoril o levem razbojniku, ki je izzval desnega, da je ta javno izpovedal svojo vero.

Gost tretjega večera je bil teolog in filozof pater klaretinec Branko Cestnik. V svojem izvajanju z naslovom 'Papeževi čevlji ali kam koraka cerkev pod papežem Frančiškom'  nam je orisal pot enoletnega pontifikata papeža Frančiška, ki je po odstopu papeža Benedikta XVI. prevzel krmilo katoliške cerkve. Že v kratkem obdobju te svoje nove službe je s preprostostjo in pristnostjo dosegel veliko priljubljenost v svetu. Svojo odločitev, da mora papeštvo izgledati drugače, dokazuje s svojimi dejanji, kot so odpiranje celemu svetu, skromno življenje, prenova rimske kurije, prehajanje iz teologije Božje vsemogočnosti k teologiji Božjega usmiljenja in še z vrsto dejanji, s katerimi dnevno preseneča.

Člani Kluba krščanskih izobražencev Ajdovščina voščimo veselo praznovanje Velike noči.

Niko Ličen

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.