Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Zvečer in ponoči bo jasno. Šibka burja na Primorskem bo večinoma ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 0, ob morju ter deloma v Vipavski dolini od 0 do 4 stopinje C.
1°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 24°C
petek, 31.03.2017
7°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Prvo počitniško varstvo na Karitas v ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
15.11.2013      14:24
A A

Prvo počitniško varstvo na Karitas v Ajdovščini


V okviru programa za otroke in mladostnike Popoldan na Cesti smo v času krompirjevih počitnic, od 28. do 30. oktobra, prvič organizirali varstvo otrok z zanimivim programom.


Deli:
Varstvo je potekalo v prostorih Karitas Vipavske dekanije in se ga je udeležilo 8 otrok, ki že sodelujejo v programu na različnih lokacijah, in štiri prostovoljke. V sedmih urah smo z otroci imeli različne delavnice; izdelovali smo iz das mase, vlivali gips v različne kalupe in nato izdelke pobarvali, iz penaste gume smo izdelali ročaje za kuhinjske krpe, svečnike, vmes pa smo igrali družabne igre, skozi katere smo nevede vključili tudi učenje za šolo.

Ko se je čas nagibal k poldnevu, smo skupaj pripravili toplo kosilo, pekli palačinke, zadnji dan pa smo si privoščili pico, ki pa nam jo je na našo žalost sprva odpihnila burja, zato nam jo je moral picopek ponovno pripraviti, gospa Marija pa nam je pripravila sadno kupo in za konec še slastno sadno torto. Hvala, Marija!

Po kosilu smo si privoščili risanko s poučno tematiko in na koncu smo se vsi skupaj poslovili v upanju, da se ob naslednjih počitnicah ponovno vidimo, takrat v večjem številu. Ob tej priliki bi se rada zahvalila vsem prostovoljkam; Meti, Nini, Aniki in Mariji, da so mi pomagale izpeljati počitniški program, predvsem pa zahvala otrokom; Pameli, Žigi, Lani, Galu, Teji, Anžetu, Anji in Nejcu in seveda njihovim staršem, saj brez njihove udeležbe nam ne bi bilo tako lepo. Se vidimo v zimskih počitnicah!

Tatjana Rupnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 184
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.