Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
7°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Pozdrav prostovoljke Gurande


PROSTOVOLJSTVO

| |
20.04.2015      14:14
A A

Pozdrav prostovoljke Gurande


Sem Guranda, 23-letna novinarka. Iz Gruzije sem v Slovenijo prišla kot EVS prostovoljka. Mineva že mesec dni, odkar sem začela spoznavati vsakodnevno življenje v majhnem mestu – Ajdovščini, zato sem se odločila zabeležiti nekaj vtisov.


Guranda z otroki
Guranda z otroki
Deli:

Večina ljudi s katerimi se srečujem me sprašuje, kako mi je všeč tukaj in kako se prilagajam drugačnemu načinu življenja ter zakaj sem zapustila domače mesto, ki je precej večje od Ljubljane.

Preden sem prišla v Slovenijo, sem živela v prestolnici Gruzije, Tbilisiju, ki ima več kot miljon prebivalcev. V Gruziji si potovanja v tujino lahko privoščijo predvsem bogati, in ker sama nisem ena izmed teh, sem vesela, da obstajajo projekti kot je Evropska prostovoljska služba, ki mladim ponuja priložnost za potovanje. Slovenija me je pritegnila zaradi svoje lege, projekt Društva prijateljev mladine pa predvsem zaradi dela z otroki. Dan prihoda v Slovenijo, je bil najbolj nor dan v mojem življenju, saj sem letela iz Tbilisija v Kijev, iz Kijeva na Dunaj, z Dunaja v Ljubljano, nato pa z avtomobilom do Ajdovščine. Ko me ljudje me sprašujejo, ali mi je Slovenija všeč, jim povem, da mi je, a za prilagoditev novi kulturi in hrani človek potrebuje nekaj časa. Največji problem mi predstavlja jezik, saj angleščina, v kateri se sporazumevam, ni ne moj ne materni jezik slovencev. Zaradi komunikacije v tujem jeziku se zato z marsikom ne morem pogovarjati. Na srečo mi nekdo vedno pomaga s prevajanjem pri mojem delu. V zadnjem mesecu sem predstavljala Gruzijo po osnovnih šolah in delo z otroki mi je v veliko veselje. Otroci so gledali in poslušali moje predstavitve, zato sem prepričana, da so se marsičesa novega naučili. Najbolj pa so zagotovo uživali v delavnicah in učenju gruzijske pisave in besed.

Guranda Dzamelashvili

(prevedla Maša Čibej)

MDPM Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.