Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne plohe in posamezne nevihte. Lahko se bodo zavlekle tudi v noč na četrtek. Ponekod bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25, na Primorskem do 27 stopinj C.
13°C | 27°C
četrtek, 25.05.2017
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
8°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Z vodko onstran Velike vode


GOSPODARSTVO, DOGODKI

| |
29.01.2013      15:28
A A

Z vodko onstran Velike vode


V ajdovskem Fructalu so svojemu širokemu naboru pijač dodali še vodko. Po svetu priljubljeni in uveljavljeni alkoholni pijači pa so dodali še ščepec slovenskega. Žitnemu destilatu so namreč dodali 'šepet slovenske ajde in vodo izpod slovenskih Alp', kot so novost pospremili na predstavitvi v Ljubljani.


Bill Murray in Mihail Barišnikov z vodko Slovenia
Bill Murray in Mihail Barišnikov z vodko Slovenia
Deli:
Toda vodka naj bi svoj osvajalski pohod začela čez lužo, konec aprila v New Yorku. Pod blagovno znamko  Slovenia vodka jo bo tržilo ameriško zasebno podjetje Good Voda, s Slovencem Emilom  Gasparijem kot izvršnim direktorjem.  Ideja o vodki s 'šepetom' ajde pa se je porodila znanemu slovenskemu etnologu Janezu Bogataju, da bo 'ajdovo' vodko polnilo ajdovsko podjetje je bilo po tem tudi nekako logično, saj so v Fructalu tudi ameriški podjetniki prepoznali pravega partnerja. V Fructalu so nato vodko tudi razvili, k slovenski identiteti vodke Slovenia pa sta pripomogla še Steklarna Hrastnik s posebno steklenico in sežanski Feroplast, ki je oblikoval pokrovček steklenice.

V družbi Good Voda so prepričani, da bo vodka Slovenia tržna uspešnica, tudi zato, ker so k promociji pritegnili prepoznavna imena iz šovbiznisa, kot so komik Bill Murray, plesalec Mihail Miša Barišnikov ali vrhunski kuhar Peter X. Kelly.

Kdaj bo ajdov(sk)o vodko moč pokušati tudi v Ajdovščini, še ni znano. Menda daje ajda pijači posebno mehkobo …

rl

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 186
Izšla: 26.04.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.