24°C

DRŽAVNO PRVENSTVO - ROGLA 2015

24. državno prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem je bilo letos v športni dvorani na Rogli. Na tekmovanju je bilo okoli 570 tekmovalcev v vseh starostnih kategorijah, iz 39. strelskih družin in so bili porazdeljeni na dva strelska dneva. V soboto so nastopile mlajše kategorije, v nedeljo pa starejši. Vreme je bilo odlično, snežne razmere ugodne, tako da se je nekaj naših strelcev po tekmovanju podalo še na snežne strmine in tekaške proge.

Pa se vrnimo strelstvu. SD Vrhnika je zastopalo 14 strelcev, ki so se prebili skozi sito tekmovanj in izpolnili norme za nastop na državnem prvenstvu. Torej po vsem sodeč, je bila na Rogli strelska elita, vsi z doseženo normo, ki je bila za nekatere še vedno previsoka.

Z rezultati smo bili zadovoljni, sploh v mlajših kategorijah. Pri kadetih je nastopil Ožbe Drašler, ki je osvojil 33. mesto. V kategoriji pionirjev je bil najboljši Jan Rom na 11. mestu, Jurij Medic pa je zasedel 41. mesto. Najbolj smo bili veseli nastopov mlajših pionirjev, kjer sta se odlično odrezala Meta Dobrovoljc in Ambrož Jilek. Meta je s svojim osebnim rekordom 185 krogov osvojila 3. mesto in stopila na stopničke, kot je to obljubila že na lanskem prvenstvu, kjer je bila z enakim rezultatom tretje uvrščene, četrta. Obljubo je držala in tako Vrhniki pristreljala prvo medaljo z državnih prvenstev v mlajših kategorijah. Smolo je imel Ambrož, ki je prav tako z osebnim rekordom osvojil 5. mesto v najštevilčnejši kategoriji, saj je nastopilo preko 110 strelcev. Ponesrečil se mu je deseti strel, ki je končal v šestici, le s krogom več pa bi bil kandidat za stopničke. Na 81. mesto pa se je uvrstil še Jaka Čretnik, ki se je očitno iz krize izvlekel na največjem tekmovanju. Z rezultatom starejšega brata je pri cicibanih zaključil tudi Jošt Čretnik, kar je zadostovalo za 23. mesto, odlično pa se je znašla tudi Ajda Kogoj Fabčič, ki je pričela s streljanjem v lanski jeseni in že na prvem državnem prvenstvu osvojila 21. mesto.