Točka za zaključek uspešne sezone

RK CERKLJE : RD HERZ ŠMARTNO                    31 : 31 (16 : 15)

Cerklje na Gorenjskem (12.05.2017) – Športna dvorana Cerklje, sodnika: Boris Košir in Boris Sintič, delegat: Tomislav Pajič.

Cerklje:
Soklič 1, Muršec 4, Korošec 4, G. Slak 1, Dolžan 3, Križaj 3, A. Slak, Bučar 9, Zlatnar 1, Rozman 1, Tomac-Teržan, Peterlin, Setnikar 4. Trener: Roman Šimon.

Herz Šmartno:
M. Sadar, Strmljan 14, Ribarič 1, Cirar 2, Bahovec 2, Žižek 1, Muratovič, A. Sadar 3, Bučar, Avsec 3, Planinšek, Močnik 1, Žurga 4, Kukovica. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke:
Cerklje  6 (4), Herz Šmartno  4 (4).

Izključitve:
Cerklje  8 minut, Herz Šmartno  8 minut.

Diskvalifikacije:

Na zadnji tekmi, ki ni več o ničemer odločala, sta se ekipi razšli brez zmagovalca. Ekipa RK Cerklje bo drugo sezono žal igrala v 2. DRL, medtem ko se RD Herz Šmartno selij v najvišji rang tekmovanja, Ligo NLB. Pri ekipi RD Herz Šmartno tokrat nekaj igralev ni igralo, kljub vsemu pa se je pričakovala nova zmaga. Ampak domači igralci so se hoteli čimbolje posloviti od domačih navijačev, ter povedli kar s 14:7. Ekipa Šmartna se je le počasi zbrala, ter do polčasa znižala na 16:15. V drugem delu smo videli izenačeno tekmo, drugo vodstvo RD Herz Šmartno na tekmi smo videli šele pri 23:24. Sledila je razburljiva končnica. 10 sekund pred koncem je domača ekipa povedla 31:30, ekipa Šmartnega je po minuti odmora odigrala brez vratarja ter si priborila 7m, ki jo je zanesljivo realiziral najboljši strelec tekme ter tudi 1.B lige, Tilen Strmljan.