24°C
10°C

KOPER V ČETRTFINALE

RD HERZ ŠMARTNO : RD KOPER              28 : 38 (13 : 21)

Šmartno pri Litiji (25.01.2019), Dvorana Pungrt, gledalcev: 250, sodnika: Ozren Backovič in Mirko Palačkovič, delegat: Robert Krašna.

Herz Šmartno: M. Sadar (0 obramb), Je. Žižek 1, Ribarič 2, Škrabanja 2, Cirar 2, Justin 6, Bahovec 2, Zobarič 1, Muratovič (0 obramb), A. Sadar, Avsec 4, Jerina 3, Jamnik, Kukovica (13 obramb), Žurga 5. Trener: Filip Gradišek.

Koper: Haseljić (6 obramb), Grlj, Dolenc, Krečič 4, Matijaševič 10, Kocjančič (2 obrambi), Postogna (7 obramb), Moljk 2, Smolnik 2, Guček 1, Zugan 3, Marić 2, Planinc 6, Stopar 2, Bratkovič 6. Trener: Uroš Rapotec.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 5 (4), Koper 4 (4).

Izključitve: Herz Šmartno 2 minuti, Koper 8 minut.

Diskvalifikacije: -

Favoriti iz Kopra so tekmo začeli zelo podjetno in povedli 2:7. Domača ekipa se je nato malo zbrala, ter znižala na 7:10. Gostje so nato strnili vrste v obrambi, kar je prisililo domačo ekipo k napakam, razlika se je pričela hitro višati, ter na polčasu znašala že visokih devet zadetkov. V drugem polčasu so gostje kontrolirali rezultat, domača ekipa ni imela moči, da bi se približala prvoligašem. Proti koncu tekme sta oba trenerja ponudila priložnost vsem igralcem s klopi. Pri domači ekipi je za člane debitiral 17 letni Domen Jamnik.