V slovenjgraški športni dvorani je potekalo državno prvenstvo v judu za mlajše kadete in mladince

Zala Pečoler in Mare Pogorelc državna prvaka v judu!

V nedeljo, 7. aprila 2013, je v slovenjgraški športni dvorani v organizaciji domačega Judo kluba Acron in Judo zveze Slovenije potekalo letošnje državno prvenstvo v judu za mlajše kadete in kadetinje ter mladince in mladinke, ki se ga je skupaj udeležilo 247 tekmovalcev in tekmovalk iz 29 slovenskih judo klubov.

Na prvenstvu je nastopilo 12 predstavnikov Judo kluba Acron Slovenj Gradec, varovancev trenerjev Ruslana Yankovskega in Stojana Železnika, ki so skupaj osvojili 9 medalj. Najbolje sta se v starostni kategoriji do šestnajstega leta odrezala Zala Pečoler in Mare Pogorelc, ki sta osvojila naslov državnega prvaka/državne prvakinje. Vanja Nakič in Aljoša Yankovskyy sta osvojila drugi mesti, Trey Srebornik Gregor, Anja Ognjanovič in Jan Horvat pa so pristali na tretjih mestih. V starostni kategoriji mladink sta tretji mesti vsaka v svoji težnostni kategoriji osvojili Katja Oder in Nastja Stopernik.

Na prvenstvu je kot nacionalni sodnik sodniško delo opravljal domačin Borut Marošek.