20°C

Eva Zorman državna prvakinja polmaratona v konkurenci mladink

Ljubljana je bila v soboto in nedeljo (28. in 29.10.2016) ponovno srce ljubiteljev teka. V dveh dneh je na tekaški prireditvi Ljubljanski maraton sodelovalo rekordnih 23.767 tekačev in tekačic, od tega v soboto okrog 8528 otrok, osnovno- in srednješolcev, drugi dan 15.239 tekačev na daljše proge.

Na 21 in 42 kilometrov dolgi progi speljani po našem glavnem mestu je teklo skoraj 10.000 tekačev .

V okviru 21. Volkswagen maratona je potekalo tudi Prvenstvo Slovenije v polmaratonu. Odlično ga je odtekla Eva Zorman, ki je s časom 1.23:59 zmagala v kategoriji mladink, absolutno pa se je uvrstila na 5. mesto.

V konkurenci moških, kar 4407 jih je bilo na štartu polmaratona, se je Tadej Grilc, sicer trener mlajših selekcij Atletskega kluba Slovenj Gradec uvrstil na 11. mesto (1:14:01). V konkurenci 2898 tekmovalk pa sta se zelo visoko uvrstili tudi Andreja Štekl in Irena Šmid. Andreja je s časom 1:35:35 v cilj pritekla kot 42.,  Irena pa 44. s časom 1:35:39.

Pohvale in čestitke si zaslužijo prav vsi udeleženci te tekaške prireditve. Od rekreativk slovenjegraškega atletskega kluba še prav posebne Petra Krevh, ki je odtekla svoj prvi maraton, Darja Skaza, ki se sicer preizkuša tudi na daljših progah, ter Tatjana Golouh, ki se je rekreativni tekaški ekipi Atletskega kluba Slovenj Gradec priključila šele pred kratkim s skupino deklet Gasilskega društva Legen, ki se pripravljajo na pomladansko gasilsko olimpijado.

Čestitke tudi Kazimiri Lužnik, častni gostji Ljubljanskega maratona, ki je 21 km pretekla kot najstarejša udeleženka. Med ostalimi člani rekreativne ekipe Atletskega kluba Slovenj Gradec, pa so 21km pretekli še: Marija Zaljuberšek Friškovec, Martina Lamut, Sanja Dolinšek, Peter Mravljak, Mojca Verhovnik in trener Uroš Verhovnik. Jaka Grabec se je udeležil teka na 10km. Čestitke vsem.