Polzelski karateisti uspešni na tekmovanju v Velenju

V nedeljo, 13. februarja 2022, smo se udeležili prve letošnje tekme, mednarodnega turnirja Nestla Žganka, ki ga že 16. zapovrstjo organizira Karate klub Tiger Velenje. Na tekmi je sodelovalo tudi sedem Polzelanov, skupaj pa se je je udeležilo 600 tekmovalcev iz 99 klubov sedmih držav.

Naši karateisti so po dolgem tekmovalnem premoru osvojili eno zlato, eno srebrno in dve bronasti kolajni. Zlato so osvojile ekipa članic v zasedbi Nika Šenica, Laura Bergant in Zoja Avžner. Srebro je v zelo močni mednarodni konkurenci osvojila Laura Bergant med članicami (-55 kg). Bronasto kolajno pa sta osvojili še dve polzelski karateistki, Aneja Jesenek Rojšek v kategoriji kadetinj (-54 kg) in Nika Šenica v kategoriji članic (-68 kg).
1/4

Dobre tekmovalne izkušnje so pridobili tudi mlajši člani. Tjan Mešič in Maks Vidmajer v kategoriji dečkov (-35 kg) ter Matic Čeh v kategoriji mlajših kadetov (-45 kg), in sicer so svoje dvoboje končali v predtekmovanju.