Mengeš

ČET.
20°C

Namiznohokejske novičke

Zadnji vikend v oktobra sta bila v Kranju odigrana dva velika turnirja v namiznem hokeju, ki so se ju udeležili tudi člani NHK Mengeš. V soboto je bilo najprej 15. odprto prvenstvo Slovenije, kjer je nastopilo 36 tekmovalcev iz osmih držav. Slavil je Ukrajinec Marmaliuk, četrti igralec na svetu, od članov NHK Mengeš je najvišje končal Bernard Škrlep na 18. mestu. Dan kasneje pa je potekalo svetovno klubsko prvenstvo, na katerega se je NHK Mengeš uvrstil s povabilom organizatorja. S pomlajeno ekipo sicer nismo bili konkurenčni, vsem pa nam bo v spominu ostala tekma proti ruskemu klubu Legion NiKi, za katerega sta igrala aktualni svetovni prvak Galuzo in bivši dvakratni svetovni prvak Borisov, ter senzacionalna zmaga Mojce Škrlep nad Vaclavom Piklom, svetovnim prvakom v kategoriji nad 55 let, v tekmi proti češkemu THC Stiga Elites.

1/4

Tekma proti Legion NiKi iz Rusije

Tekma proti Black Forest TEHC iz Nemčije

Tekma proti THC Stiga Elites iz Češke

Najboljši trije na klubskem turnirju NHK Mengeš (Bernard, Miha in Mojca Škrlep)

Teden pred tem pa smo odigrali tudi Klubski turnir NHK Mengeš za leto 2021. V dvoboju trenutno najboljših dveh igralcev kluba je slavil Miha Škrlep.

Besedilo in foto: Bernard Škrlep, NHK Mengeš