11°C
25°C
9°C

Drsalno društvo Labod Bled s petimi medaljami na državnem prvenstvu

Bled - Konec decembra je v Ljubljani potekalo državno prvenstvo v umetnostnem drsanju za leto 2014. Med vsemi slovenskimi klubi je DD Labod Bled osvojil skupno drugo (pri mlajših kategorijah)  oz. skupno tretje mesto. Mladi »Labodki« so bili odlični, saj so si pridrsali kar 5 medalj: državna prvaka sta postala Matej Gregorc v kategoriji dečki A in Anika Košir pri deklicah D. David Gregorc si je pridrsal srebro med dečki B, srebrna je bila tudi Monika Peterka med mladinkami, Lana Omovšek pa je osvojila bron pri deklicah B. Pohvaliti velja tudi Pio Omovšek in Tjašo Buršič, ki sta osvoji 6. oz. 7. mesto pri Deklicah A, Alino Košir z 8., Zalo Eržen s 13., Trischo Gašperin s 17. in Ano Lavrič z 18. mestom v kategoriji  Deklice B. Pri najmlajših so uspeh Anike dopolnile še Julija Lovrenčič s 4. ter sestri Brajlih Novosel  z 10. in 18. mestom.

Konec januarja pa so mladi drsalci nastopali tudi na tekmovanju za Evropski kriterij v Beogradu in kljub veliki konkurenci dosegli vidne uvrstitve v svojih kategorijah: Tjaša Buršič, Pia Omovšek in Anika Košir 7. mesto, Lana Omovšek 8. mesto, Trisha Gašperin  13. mesto, Alina Košir pa 17.

Matej Gregorc pa je spet posegel po odličju, tokrat je osvojil srebro. Čestitamo!