Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
4°C | 20°C
torek, 01.05.2017
6°C | 20°C
sreda, 02.05.2017
10°C | 18°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Pohod med slapenskimi vinogradi in slapovi


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
12.06.2013      15:57
A A

Pohod med slapenskimi vinogradi in slapovi


Letos je potekal že drugi Slapenski pohod, ki ga je organiziralo društvo vinogradnikov Slap. V nedeljo, 9. junija, se je na Slapu zbralo približno 300 vnetih pohodnikov, ki so se odločili, da bodo sončno nedeljo popestrili s pohodom.


Foto Robert Ferjančič
Foto Robert Ferjančič
Deli:

Vsi zbrani na vaškem trgu so se že zjutraj odpravili na pešpot. Ta je potekala med  mnogimi slapenskimi vinogradi, iz katerih kmetje pridelajo veliko kakovostnega vina. Med potjo pa sta bili tudi dve postojanki, kjer so se lahko pohodniki odžejali s slapenskim vinom ali domačim bezgovim sokom. Seveda pa ne smemo izpustiti slapov, po katerih je vas dobila ime. Izmed mnogih so si lahko obiskovalci na razglednih točkah ogledali dva najbolj znamenita. In kmalu se je pešpot zaključila na vaškem trgu, kjer je bila tržnica z različnimi slapenskimi dobrotami. V kotlu se je že pripravljala polenta z golažem, postregli pa so tudi s frtaljo in rulado ter domačim vinom.

Mislim, da smo lahko vsi Slapenci ponosni, da se v tako majhni vasi skriva toliko znamenitosti in tradicij, ki jih moramo čuvati in ohranjati. Prav pa je, da te na primeren način izkoristimo in se z njimi 'pobahamo' tudi širši javnosti.

Anja Ferjančič, foto Robert Ferjančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!