Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 30.05.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno, predvsem v severni Sloveniji bodo posamezne nevihte. Pihal bo šibak jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 31 stopinj C.
12°C | 29°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 28°C
petek, 02.06.2017
14°C | 30°C
sobota, 03.06.2017
12°C | 29°C
Opozorila
Torek, 30.5.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Avsenikovi zvoki pod cerkvenimi oboki


KULTURA, DOGODKI

| |
23.01.2015      11:52
A A

Avsenikovi zvoki pod cerkvenimi obokiFoto: Ivan Lukman
Foto: Ivan Lukman
Deli:

Božični prazniki že sami po sebi pričarajo čudovito čarobnost in vznemirljivost. Dotaknejo se prav vsakogar in vseh generacij. Otroška pričakovanja se izpolnijo z darili izpod božičnega drevesa, starejša generacija si božično duhovno vznemirjenost poteši z lepo božično pesmijo ali celo koncertom. Tega smo v božičnem obdobju v Taboru doživeli kar dvakrat. Najprej so nas v čarobnost božičnega pričakovanja s pesmijo popeljali pevke in pevci Mešanega pevskega zbora Tabor na njihovem sicer tradicionalnem vsakoletnem božičnem koncertu. To je poseben dogodek, ki ga obiščejo poslušalci iz bližnje in daljne okolice in je kraj lahko zelo ponosen. Bo pa ta ponos lahko popoln, ko bo čudovita harmonija ženskih in moških glasov tega zbora zadonela v čudovitem ambientu domače cerkve sv. Jurija v Taboru. To, kar še ni uspelo njim, pa je uspelo ansamblu Zupan v prvem tednu novega leta, še vedno v obdobju božičnega vzdušja. Božični napevi in umirjeni zvoki Avsenikove glasbe so pod oboki naše farne cerkve prinesli v naša srca fantastični občutek, ki je  prinesel toliko toplote, da smo z lahkoto prenesli ves hlad neogrevane cerkve. Za čudovito doživetje si članice in člani ansambla Zupan zaslužijo zahvalo in iskrene čestitke, ki pa si jih še posebej za ta pogum zasluži tudi nov duhovni pastir v cerkvi sv. Jurija, dr. Alojz Pirnat.

Oba koncerta sta izžarevala toliko slovenstva, da ga prestolnica s svojim Cankarjevim domom in suhoparnimi prireditvami ne more nikoli pričarati.

 

 

Jazbinškovi iz Miklavža
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
04.06.2017 | Družabni dogodki
GUŠTOVANJE
30.05.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
04.06.2017 | Družabni dogodki
GUŠTOVANJE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.