Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno, po nižinah v notranjosti Slovenije bo spet nastajala megla.
-11°C | -6°C
torek, 24.01.2017
-8°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-8°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-8°C | 1°C
petek, 27.01.2017
-11°C | -1°C
Opozorila
Nedelja, 22.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-11°C
-6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

MLADINSKI PIHALNI ORKESTER GLASBENE ŠOLE ......


ŠOLSTVO, UMETNOST

| |
02.06.2015      13:43
A A

MLADINSKI PIHALNI ORKESTER GLASBENE ŠOLE RADOVLJICE SREBRN


Javni sklad za kulturne dejavnosti in Zveza slovenskih godb sta 23. in 24. maja v okviru Festivala ljubiteljske kulture v Unionski dvorani v Mariboru priredila že 35. državno tekmovanje slovenskih godb na najzahtevnejši, koncertni stopnji in 5. tekmovanje mladinskih godb, ki se ga je udeležil tudi Mladinski pihalni orkester Glasbene šole Radovljica pod vodstvom dirigenta Dejana Rihtariča.


Deli:

Za »radovljiške mladince« je bila to prva udeležba na tovrstnem tekmovanju, saj je za takšen korak potrebna velika mera poguma, namreč, pripraviti tekmovalni program, ki bi zagotovo povzročal nemalo težav tudi odraslim pihalnim orkestrom, predstavlja za mladinske orkestre res težek in zahteven izziv. Priprava na ta dogodek je tako potekala skozi vse šolsko leto, orkester je imel v ta namen tudi nekaj dodatnih vaj, glavni del priprav pa so pomenile dvodnevne intenzivne vaje, ki so jih teden dni pred tekmovanjem opravili v Cerknem in jih zaključili s koncertom na terasi Hotela Cerkno.

Tekmovanje mladinskih godb je potekalo v treh kategorijah, razdeljeni po starostnih skupinah do 14, 16 in 18 let povprečne starosti članic in članov. V mednarodni strokovni žiriji so sedela sama eminentna dirigentska imena, predsedoval ji je nizozemec Pieter Jansen, zraven njega pa so orkestre ocenjevali še Thomas Ludescher in Alois Vierbach iz Avstrije ter slovenca Nikolaj Žličar in mag. Uroš Lajovic. Mladinski pihalni orkester Glasbene šole Radovljica se je predstavil v srednji kategoriji B do 16 let, v kateri sta ji družbo delala še Pihalni orkester Glasbene šole Ljubljana Moste – Polje in Pihalni orkester Glasbene šole Sevnica. Za ogrevalno skladbo so »radovljiški mladinci« izvedli A Little Concert Suite, prvi stavek, skladatelja Alfreda Reeda, nadaljevali z obvezno skladbo Fanatic Winds, skladatelja Thomasa Dossa, za skladbo po lastni izbiri pa so izvedli delo Jacoba de Haana, Concerto d´amore. Za izveden program so bili ocenjeni z 82,08% osvojenih točk ter tako prejeli srebrno plaketo.

Članice in člani orkestra, njihov dirigent in ravnatelj Glasbene šole Radovljica, Marko Možina, so tako nad prikazanim, kot tudi nad doseženim na njihovem prvem tekmovanju seveda zadovoljni in ponosni, da so bili del takšnega dogodka. Za vse je bila to dragocena, nepozabna izkušnja, ki jim bo še kako prav prišla ob naslednjih izzivih in kot je v nagovoru mladim glasbenikom sporočil predsednik zveze slovenskih godb, Tone Urbas, ima glasbeno udejstvovanje ob vseh uspehih, osvojenih točkah ter plaketah veliko večji in globlji pomen, namreč, spodbuja samodisciplino, interdisciplinarne povezave glasbe z drugimi področji pa omogočajo široko razgledanost na različnih umetniških in znanstvenih področjih, hrati pa se mladim s skupinskim delom v orkestru privzgojijo vrednote kot sta medsebojna solidarnost in kolegialnost.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GLASBENA ŠOLA RADOVLJICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.11.201 | Umetnost
Fotografska razstava, Kovaški šmarn 2016
23.01.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
25.01.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
30.01.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
31.01.2017 | Kultura
Inuiti
01.02.2017 | Tečaji in delavnice
Z aromaterapijo proti krčkom, strijam, izpuščajem …
01.02.2017 | Šole in vrtci
Igralne urice v Waldorfskem vrtcu Jutranja zarja
01.02.2017 | Šole in vrtci
Igralne urice v Waldorfskem vrtcu Čebelica
01.02.2017 | Šole in vrtci
Igralne urice v Waldorfskem vrtcu Sončnica
01.02.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
01.02.2017 | Šole in vrtci
Miška si poišče nov dom
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo