Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo ob morju pretežno jasno. Drugod bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
10°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Italijanski veleposlanik obiskal Kobarid


OBČINSKE

| |
04.05.2016      17:45
A A

Italijanski veleposlanik obiskal KobaridVeleposlanik je Kobarid obiskal prvič. Z zanimanjem je prisluhnil zgodovinskim zgodbam kraja. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Veleposlanik je Kobarid obiskal prvič. Z zanimanjem je prisluhnil zgodovinskim zgodbam kraja. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

V sredo, 4. maja 2016, je Kobarid obiskal Veleposlanik Republike Italije dr. Paolo Trichilo. 

 

Na italijanski kostnici nad Kobaridom je položil venec v spomin vsem padlim italijanskim vojakom. Skupaj z načelnikom Upravne enote Tolmin Zdravkom Likarjem, kobariškim županom Robertom Kavčičem, bovškim županom Valterjem Mlekužem, županom Čedada Stefanom Balochom, italijansko Generalno konzulko iz Kopra Ivo Palmieri, direktorjem kostnice iz Redipuglie polkovnikom Norbetom Zorzitto in deželnim predsednikom vojnih invalidov Giovannijem Piccom si je ogledal kostnico in prisluhnil zgodovini kraja. 


Obisk Kobarida je nadaljeval na Občini Kobarid, kjer mu je sprejem z dobrodošlico pripravil kobariški župan. Predstavil je občino Kobarid, njeno delovanje, gospodarstvo v občini, sodelovanje z sosednjo Italijo ter projekt Park spomina, ki ga Kobariški muzej in Fundacija Poti miru v Posočju v sodelovanju z lokalno skupnostjo pripravljata v Kobaridu. Park spomina bo posvečen vsem padlim vojakom na soški fronti in bo dokončan predvidoma novembra 2018, ob stoletnici konca prve svetovne vojne. 

 

V nadaljevanju obiska v Kobaridu si je veleposlanik ogledal tudi Kobariški muzej in razstavo v Fundaciji Poti miru v Posočju.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8

Bodite prvi pri oddaji mnenja.