Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še se bodo pojavljale padavine, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
12°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 20°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 19°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slikarji amaterji Bovške se predstavijo


KULTURA, DRUŠTVA

| |
08.05.2014      18:25
A A

Slikarji amaterji Bovške se predstavijologotip sekcije
logotip sekcije
Deli:

Sekcija slikarjev amaterjev deluje v okviru Društva Golobar deseto leto. Druži nas veselje do slikanja pa tudi želja po znanju, zato skupaj iščemo vire izobraževanja na delavnicah, obiskih galerij, muzejev, ekskurzij pa tudi sodelovanj na natečajih, vse skupaj pod mentorstvom ge. Slavice Mlekuž, predmetne učiteljice likovnega pouka in slovenščine. Skupaj se tudi odločamo za tematiko naših skupnih razstav, ki jih vsaj dvakrat letno organiziramo v domačem kraju pa tudi v ožji in širši okolici. Povabili so nas, da razstavljamo v Tolminu, na Jesenicah, v Trenti, Izoli in letos razstavljamo v Mostrani v Planinskem muzeju.  Ker nas je narava v našem koncu obdarila s pestrostjo in obilico lepot, veliko slikarjev iz naše skupine črpa navdih prav iz intimnega stika z naravo in očaranostjo nad gorami, reko in živalmi. Če nas druži slikanje, nas druži tudi drugačnost. Vsak odkriva v svojih delih osebno likovno govorico. Ta se kaže v potezi čopiča, obvladovanju tehnike, moči barve, iskrenosti, samozavesti.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GOLOBAR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!