Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

oblačno
Danes in jutri bo v jugozahodni Sloveniji, občasno pa tudi v delu osrednje in južne Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. Na Primorskem bo danes še pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem okoli 3, najvišje dnevne od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
3°C | 8°C
ponedeljek, 05.12.2016
2°C | 11°C
torek, 06.12.2016
-1°C | 12°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 13°C
četrtek, 08.12.2016
-2°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Izzvenele so Jesenske serenade


KULTURA

| |
01.10.2013      17:02
A A

Izzvenele so Jesenske serenade


Leto je naokrog, mine september in v organizaciji ZKD Ajdovščina in Glasbene mladine ljubljanske izzvenijo Jesenske serenade v Pilonovi galeriji in grajski kleti v Vipavskem Križu.


Deli:
Tudi letos smo ljubiteljem glasbe ponudili štiri koncerte odličnih mladih glasbenikov. V Pilonovi galeriji se nam je na mojstrskem harmoniju predstavil Tomaž Sevšek, mojster črno belih tipk, z glasbo od pozne renesanse do glasbene avantgarde 20. stoletja. V drugem večeru pa Kvartet Hymnia, sestavljen iz dveh kljunastih flavt, čembala in baročne lutnje. Oba koncerta je z izbrano besedo povezovala igralka Tina Uršič. Vrhunske mlade glasbenike je z aplavzom nagradilo res skromno število poslušalcev, tako da se vedno znova sprašujemo o smislu ponujenega glasbenega dogajanja v mestu, če vse ostaja brez odziva predvsem tistih, ki bi po svojem poslanstvu morali prisluhniti (učenci in učitelji glasbene šole) …

Glasbena večera, ki sta se odvila v grajski kleti v Vipavskem Križu, sta bila veliko bolje obiskana, res pa sta bila tudi glasbena sestava, ki sta se nam predstavila, taka, da sta pritegnila več občinstva, čeprav se tudi tu ne moremo preveč hvaliti. Odlična mešana pevska zasedba Ingenium Ensemble, ki jo sestavlja šest mladih a prekaljenih pevcev z namenom poustvarjati klasične in moderne stvaritve, je naravnost navdušila občinstvo, tako z glasovi kot interpretativnostjo podajanja izbranih skladb. Tudi skupina Same babe, ki se nam je v Vipavskem Križu predstavila na zadnjem koncertu letošnjih Jesenskih serenad, je prepričala občinstvo, predvsem s svojim drugačnim podajanjem uglasbene poezije priznanih slovenskih pesnikov Menarta, Koviča in Milčinskega, kot tudi avtorskih besedil Vikija Babe in predelav ljudskih pesmi. Oba večera v Vipavskem Križu, je iskrivo povezoval igralec Dejan Pevčević, poslušalci pa so si lahko zadovoljni, glasbeno izpopolnjeni zaželeli zgolj čim več takih glasbenih dogodkov. Mi pa dodajamo: »Res je, ko bi le bili vsaj spodobno obiskani!«

Marjan Krpan

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016
Danes ni dogodkov.
08.12.2016 | Umetnost
Enej Gala, "Spotikalci"
08.12.2016 | Ostalo
Drugi adventni večer 2016
08.12.2016 | Umetnost
Enej Gala, "Spotikalci"
08.12.2016 | Ostalo
Drugi adventni večer 2016
10.12.201 | Šole in vrtci
DAN ODPRTIH VRAT 2016
10.12.2016 | Umetnost
Likovna ustvarjalnica za otroke od 5. leta naprej s Kristino Božič

Bodite prvi pri oddaji mnenja.