Logo MojaObčina.si

Žužemberk

JUTRI
29°C
13°C
ČE.
26°C
16°C

12. pohod po poti Janeza Kmeta


Planinsko društvo Krka Novo mesto, PS Dvor in Kulturno društvo Dvor vabita ljubitelje pohodništva in prijetnega druženja v naravi,  da se nam pridružite na 12. tradicionalnem pohodu po poti Janeza Kmeta.

ODHOD: Z Dvora – parkirišče pri nogometnem igrišču ob 8.30 uri

POTEK TURE: Pot bomo začeli na Dvoru (197   m), kjer je ob igrišču in gostilni dovolj prostora za parkiranje. Povzpeli se   bomo na Vinkov Vrh (320 m) in mimo Malega in Srednjega Lipovca na skozi   vinogradniške gorice Boršt dosegli naš vmesni cilj, cerkev Sela pri Ajdovcu,   kjer bo spominska maša v čast pisatelja in duhovnika Janeza Kmeta.   Nadaljevali skozi Veliki Lipovec (456 m) do naše najvišje točke Plešivice   (594 m). Od tu se bomo po drugi poti vrnili skozi Vinkov Vrh nazaj na Dvor,   kamor bomo prispeli okrog 14. ure.

ZAHTEVNOST: Čiste hoje bo približno 3,5 do 4 ure. Pot je lahka, poteka večji del   po makadamski cesti in po gozdnih poteh, vzpon je počasen.

OPREMA: Dobra pohodna obutev. Oblačila primerna vremenu. Priporočamo pohodne   palice.

CENA: 5 € za   prigrizek, čaj in toplo malicoVšečkaj objavo

Oglejte si tudi