Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
14°C
-2°C
JUTRI
17°C
0°C

11. POHOD PO POTI JANEZA KMETA

2127

Pričetek pohoda bo ob 8. 30 uri pri nogometnemu igrišču, pridružite se nam lahko kjerkoli med potjo. Pot nas bo vodila preko Vinkovega vrha, Skopic, Malega in Srednjega Lipovca, vinorodne gorice Boršt (spodnja pot) do cerkve in pokopališča na Selih pri Ajdovcu, kjer se bomo ob 10. 00 uri s sv. mašo in poklonili spominu našega rojaka. Pot bomo nadaljevali preko Vel. Lipovca do postojanke društva konjenikov na Plešivici. Tukaj se bomo ogreli s toplim obrokom in čajem. Vračali se bomo mimo lovske koče preko Vinkovega vrha na Dvor, kamor bi se vrnili okrog 14. ure.


Trasa pohoda poteka po urejenih poteh, med travniki, pašniki in vinogradi z lepim razgledom s Plešivice. Priporoča se primerna pohodna obutev. Pohod je na lastno odgovornost. Hoje je za približno 3,5 ure.

 
Na startu se bo pobirala startnina po 5,00 €. Za ceno startnine dobite topli obrok in čaj. Pohod bo v vsakem vremenu.

Organizator: Kulturno društvo Dvor v sodelovanju s Planinskim društvom KRKA Novo mesto

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!