-1°C

Mladinke v 1/4 finalu državnega prvenstva

ŠD Zreče, gledalcev 120 , sodnika:

V 1/8 finala je Weiler Volley Zreče gostil turnir B skupine in ekipe Formis, Kajuh Šoštanj in Murania Lendava. Formis in Weiler Volley Zreče napredujeta v 1/4 finale.

Weiler Volley Zreče: 1-Stropnik Brina, 2-Lukman Lina, 4-Škoflek Adela(L2), 7-Trbojevič-Ovčar Ana, 9-Iršič Ajša, 10-Pec Neža (K), 11-Lajhar Daša, 12-Nika Kavčič, 13-Skerbinek Eva, 14-Veronika Petelinšek, 15-Sara Črešnar, 17-Hana Leva in 18-Blažka Petelinšek (L2). Trener:Boris Klokočovnik.

Domačinke so na območnem prvenstvu igrale v Celju in se skupaj s Kajuh Šoštanj uvrstile v 1/8 finala. Ekipi Celja se ni uspelo uvrstiti v nadalnje tekmovanje.

V uvodni tekmi so odbojkarice Weiler Volley Zreče zanesljivo premagale ekipo Murania Lendava z 2:0 (25:16, 25:13). V drugi tekmi so bile prav tako prepričljive odbojkarice Formisa, ki so ravno tako z 2:0 (25:14, 25:15) odpravile Kajuh Šoštanj.
V odločilni tekmi za prvo mesto so igralke Formisa, med katerimi je bila tudi najboljša igralka zadnje EP U16, v tesni in izenačeni tekmi premagale naše WeilerVolleyGirls. V prvem nizu so bile Formiske boljše z 19:25, drugi niz je bil še tesnejši 21:25.
V tekmi za 3. mesto turnirja je Murania Lendava premagala Kajuh Šoštanj. Tudi ta tekma je bila zanimiva, saj sta bila nasprotnika zelo enakovredna. Na koncu so Lendavčanke bolje odigrale končnici nizov in zmagale.
V zadnji tekmi, ki je odločala o drugem potniku v 1/4 finale pa s domače WeilerVolleyGirls zbrano odigrale in premagale Murania Lendava z 2:0 (25:11 in 25:13) ter se zanesljivo uvrstile v 1/4 finale.

1/4 finalni turnirji so na razporedu 24.11.2019. Naše odbojkarice bodo igrale v skupini A, skupaj s Formis, Nova KBM Branik I in ekipo Črne