Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
33°C
19°C
ČE.
32°C
19°C
2980

Svizci v Rakovem Škocjanu

Tudi pohodniška skupina Svizci se je za Zimzelenimi in Sončki odpravila na obisk Rakovega Škocjana. V toplem jesenskem vremenu nam je hladna voda Raka in gozdna senca nudila prijetne razmere za hojo.

 

Obhodili smo celotno dolino reke Rak od Velikega do Malega naravnega mostu, od Tkalce jame do Zelških jam in na drugi strani doline nazaj. Zaradi nizkega vodostaja je bil Kotel skoraj brez vode, le v Kotličih je voda veselo vrela na plan. V udornice se nismo spuščali, ogledali smo si jih z vrha in se navduševali nad kraškimi pojavi, ki jih nudi Rakov Škocjan. 

 

Ni zaman napisal velik poznavalec kraškega sveta Pavel Kunaver, da je Rakov Škocjan eden najlepših naravnih biserov Slovenije. 

 

Besedilo in slike: Sonja Zalar Bizjak

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi