Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
18°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 31°C
četrtek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Barjani v dolini Kamniške Bistrice


ŠPORT

| |
16.10.2017      10:31
A A

Barjani v dolini Kamniške BistriceDeli:

Kakor se je iz deževnega, neobetajočega jutra rodil lep jesenski dan, tako se je iz naših dilem kam in kako, razvil dober predlog: namesto na zamegljeno Veliko planino Koželjeva pot ob reki Kamniški Bistrici. Pot poteka od Stahovice do izvira Bistrice v Kamniški Bistrici. Žal je večji  del poti po žledu leta 2014 še  vedno neprehoden. Mi smo pričeli našo pot pri spodnji postaji žičnice na Veliko Planino, vendar nismo prišli daleč zaradi podrtega drevja.

Še dobro, da poteka vzporedno z reko pot preko planine Brsniki, po kateri smo nadaljevali pohod ob reki Kamniški Bistrici. Vrhunec poti sta bila Veliki in Mali Predaselj, kjer je najožji del struge reke. To je več kot 100 m dolga soteska, v kateri dere med skalne stene ujeta Kamniška Bistrica. Zagozdene skale so v preteklosti ustvarile dva naravna mostova. Tudi drugače je soteska polna ogromnih balvanov, ki so značilni za vse ledeniške doline.

Vreme se je izboljšalo in povzpeli smo se še po dolini Kamniške Bele do slapu Orglice. Slabo uro vzpenjanja mimo partizanske bolnice in groba ameriškega pilota iz druge svetovne vojne in naš trud je bil poplačan pri Orglicah. Potem pa vrnitev v dolino do planinskega doma v Kamniški Bistrici, kjer nas je čakal avtobus.

Naš »raziskovalni« pohod, kot je dejal Tone, smo nadgradili z dobro malico v lokalu v bližini Kamnika.

Sonja, hvala, odločitev je bila prava!

Zapisala: Vida Praprotnik

Fotografije:  Sonja Zalar Bizjak in Stane Kržmanc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.