Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
10°C | 14°C
četrtek, 17.10.2018
11°C | 17°C
petek, 18.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Je gradnja prizidka Zdravstvenega doma velika ......


SOSED SOSEDU

| |
31.08.2018      11:37
A A

Je gradnja prizidka Zdravstvenega doma velika projektna napaka ?Deli:

15. 10. 2017 smo na spletni strani Liste za razvoj vrhniškega podeželja prvič objavili informacijo z naslovom »Podpisana pogodba za gradnjo prizidka Zdravstvenega doma Vrhnika« in vas v njej seznanili, da je župan občine Vrhnika dne 11. 10. 2017 z izbranim izvajalcem AS-Primus podpisal pogodbo o gradnji prizidka Zdravstvenega doma Vrhnika, ki naj bi bil končan do septembra 2018.

V tej in v vseh drugih informacijah, ki so sledile, smo vas seznanjali tudi o vseh nejasnostih, ki so se od samega začetka izvajanja tega projekta pojavljale v zvezi z samo vrednostjo te investicije in njeno neskladnostjo s predpisi, to je z Uredbo o enotni metodologiji za pripravo in obravnavo investicijske dokumentacije na področju javnih financ.

Ob tem smo ves čas poudarjali, da ni vprašanje, ali potrebujemo večji in sodobnejši Zdravstveni dom, ker ga brez dvoma potrebujemo.  Vprašanje, ki se je ob tem ves čas zastavljalo je bilo, ali ga res potrebujemo za vsako ceno in na  način, na katerega že dlje časa, kot ugotovljeno nepravilnost pri vodenju projektov v občini, opozarja Nadzorni odbor občine Vrhnika.

Glede na zadnja dogajanja pa lahko žal ugotovimo ali vsaj upravičeno sklepamo, da je vprašanje ali bomo, oziroma kdaj sploh bomo dobili nov Zdravstveni dom, še kako na mestu, še večje vprašanje pa je, za kakšno ceno, ki jo bomo plačali vsi občani in občanke, ga bomo na koncu v resnici dobili.

Kot je znano, je izvajalec tako prizidka Zdravstvenega doma, kot tudi prizidka Osnovne šole Antona Martina Slomška, to je podjetje As-Primus, v velikih težavah. Neuradno naj bi bil celo v stečajnem postopku in naj bi šel v kratkem v stečaj. In če bo gradnja prizidka osnovne šole, vsaj kaže tako,  končana v roku in 3. septembra  odprt in varen za otroke in zaposlene, je v primeru gradnje prizidka Zdravstvenega doma zadeva povsem drugačna.

Ob tem, da je prvotne prostore v času gradnje prizidka med drugim tudi poplavilo in da zaposleni delajo s pacienti v težkih pogojih, dela na gradbišču že nekaj časa stojijo, delavcev izvajalca  pa na njem več ali manj ni.  Še največja sprememba v zadnjem času je reklamni napis na gradbišču, iz katerega je mogoče sklepati, da je dela prevzel drug izvajalec, to je podjetje Grading, ki pa bojda tudi ni v najboljši kondiciji in ki naj bi dela izvajal v organizaciji  osnovnega izvajalca, to je podjetje As-Primus.

Je pa povsem jasno, da gradnja prizidka Zdravstvenega doma niti slučajno ne bo končana v roku, verjetno pa je ob vsem  tem dogajanju bolj ali manj jasno tudi to, da že tako previsokih 2.127 EUR za m2 prizidka - glede na pogodbeno vrednost in brez opreme, na koncu morda ne bo dovolj.

Prav tako ni jasno tudi to, zakaj vodstvo občine Vrhnika oziroma direktor Zdravstvenega doma, od katerega občanke in občani pričakujemo vsaj kratko pojasnilo dogajanj in zapletov v zvezi z izvajanjem te investicije, molčijo in tega pojasnila ne dajo.

Ob vsem tem se je treba zavedati, da seveda - milo rečeno,  ni prav, če projekt ni pripravljen celovito in kakovostno ter v skladu s predpisi, kot tudi ni prav, če dela ne potekajo po terminskem  načrtu. Vendar ni vseeno, ali se to dogaja pri gradnji na primer manjšega parkirišča, ali pa do tega prihaja pri pripravi in izvajanju tako občutljivega projekta, kot je prizidek Zdravstvenega doma.  In vse to le zato, ker projekt ni bil pripravljen tako, kot bi moral biti in ker vse variante rešitev,  kot to zahtevajo predpisi, in ki lahko vplivajo na sam potek njegovega izvajanja, pa tudi predlogi in pripombe v zvezi s tem, niso bile  upoštevane, ali poenostavljeno rečeno, ker je bil slabo pripravljen.

Posledice takega ravnanja pa čutimo vsi, še najbolj pa zdravstveno osebje in njihovi pacienti, kar smo lahko v vsakem trenutku mi vsi. To pa je zelo, zelo narobe !

 

mag. Viktor Sladič, predstavnik Liste za razvoj vrhniškega podeželja in občinski svetnik

http://lista-za-razvoj-vrhniskega-podezelja.org
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 463
Izšla: 01.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.2018 | Umetnost
Bela krizantema
19.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: CODELLI
19.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: Prvi človek
21.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: Mala noga
21.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: CANKAR
16.10.2018 | Umetnost
Bela krizantema
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
KAKO NAJTI NOTRANJE RAVNOVESJE? - ZAČETEK CELOLETNE VADBE ZA ŽENSKE
18.10.2018 | Ostalo
ŠOLA ZA ŽUPANE BO TUDI NA VRHNIKI
19.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: CODELLI
19.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: Prvi človek

Bodite prvi pri oddaji mnenja.