Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 20.08.2017

delno oblačno
Ponoči bo oblačno s padavinami, predvsem na Primorskem bodo še nevihte s krajevnimi neurji. Pihal bo veter severnih smeri, na Primorskem zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, na Primorskem okoli 17 stopinj C.
15°C | 26°C
torek, 21.08.2017
11°C | 25°C
sreda, 22.08.2017
10°C | 26°C
četrtek, 23.08.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 18h
Zvečer in ponoči lahko predvsem na Primorskem ob prehodu hladne fronte nastanejo krajevna neurja. Pojavijo se lahko močne nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Mladi gasilci iz naše občine odhajajo na ......


LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
06.05.2015      14:05
A A

Mladi gasilci iz naše občine odhajajo na olimpijado


Dolgoletno delo z mladino prinaša tekmovalne rezultate in obnavlja operativne gasilske vrste. Ekipa mladincev PGD Drenov Grič - Lesno Brdo bo na letošnji mladinski gasilski olimpijadi v mestu Opole na Poljskem zastopala Slovenijo.


Svečan sprejem pred GD
Svečan sprejem pred GD
Deli:

Da lahko gasilci varno in uspešno opravljamo svoje poslanstvo so potrebna leta usposabljanja in vaj. Delo z mladimi, ki tekmujejo v gasilsko športnih disciplinah je namenjeno predvsem pridobivanju novih operativnih članov.  

Dolgoletno delo z mladimi v PGD Drenov Grič - Lesno Brdo je letos tudi na tekmovalnem področju obrodilo sadove. Mladinska desetina pod vodstvom mentorjev Andreja Zdešarja in Tomaža Urbančiča se je jeseni na prvem izbirnem tekmovanju uvrstila med pet najboljših v državi, ki so imele pravico nastopiti na finalnem izboru 18. aprila. Sledili so intenzivni treningi. Čas, ki ga mnogi njihovi sovrstniki preživijo pred ekranom računalnika ali televizije, so fantje namenili treningom. Urili so gasilske veščine, pridobivali kondicijo in hitrost. Skrbne priprave so se zaključile s "trening vikendom" v Kočevju. Skupaj z ekipo mladink PGD Zbilje so tri dni odpravljali še zadnje napake pri izvedbi vaje z ovirami in štafete.

soboto 18. aprila je GZ Slovenije pripravila drugo izbirno tekmovanje na Ptuju. Ko je bila ekipa navijačev in staršev z avtobusom že na poti, so v deževnem jutru fantje opravili še zadnji trenig na Drenovem Griču. Sledilo je mučno čakanje na nastop. Kot prava ekipa so si pred nastopom podali roke in vrhunsko izvedli vajo z ovirami. Uradni komentator je objavil nov najboljši rezultat. Za oba mentorja je sledila verjetno najdaljša minuta. Ko je še zadnji tekmovalec z ročnikom v roki prestopil ciljno črto, se je na semaforju prikazal rezultat 67,07 sekund. Slavje navijačev se je pričelo. Kot se za zmagovalce spodobi smo jim pred domačim gasilskim domom pripravili svečan sprejem. Pozdravili so jih tudi predstavniki GZ Vrhnika.  


Nastop na olimpijadi je za naše društvo zahteven logistični in finačni zalogaj. Pri tem računamo na podporo širše lokalne skupnosti; v prvi vrsti občine in GZ Vrhnika. Podporo bomo gasilci iskali tudi pri sponzorjih in krajanih. Ob koncu šolskega leta bomo organizirali dobrodelni koncert.

 

24. junija ob 20. uri bo v športnem parku na Drenovem Griču nastopilo več pevcev in ansamblov. Izkupiček koncerta bo v celoti namenjen izvedbi kvalitetnih priprav in nastopu na olimpijadi 23. julija 2015

Ker verjamemo, da bodo fantje tudi na Poljskem dostojno zastopali Slovenijo, pripravljamo ekipo navijačev. Z avtobusom se bomo 22. julija odpravili v Opole


FANTJE, ČESTITAMO IN ČELADO DOL.  Z gasilskim pozdravom NA POMOČ. 


Za  PGD Drenov Grič - Lesno Brdo: Igor O. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: JAZ, BARABA 3
19.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ATOMSKA BLONDINKA
20.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: FILM O EMOJIJIH
20.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: BISER BOJANE
21.08.201 | Tečaji in delavnice
VSAKO JUTRO VRELEC MLADOST ZUNAJ
25.08.2017 | Družabni dogodki
Poletje na Vrhniki
25.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: FRANTZ
26.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: FILM O EMOJIJIH
26.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: VOZNIK
19.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: JAZ, BARABA 3
19.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ATOMSKA BLONDINKA
20.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: FILM O EMOJIJIH
20.08.2017 | Kino
Kino Vrhnika: BISER BOJANE
21.08.201 | Tečaji in delavnice
VSAKO JUTRO VRELEC MLADOST ZUNAJ

Bodite prvi pri oddaji mnenja.