Logo MojaObčina.si
DANES
21°C
15°C
JUTRI
22°C
14°C
Oceni objavo

Moški zajtrk z dr. Petrom Gregorčičem

Vrhnika, 20. april – Skupina Možje sv. Jožefa je na sobotno jutro organizirala »Moški zajtrk«, na katerega je v goste povabila dr. Petra Gregorčiča, predavatelja s Fakultete za strojništvo in političnega analitika. Pogovoru, ki ga je z gostom vodil Boštjan Debevec, je prisluhnila polna dvorana moških, ki so se pred tem okrepčali s kavo in rogljičkom. Pogovor se je uvodoma dotaknil gostove priljubljene rekreacije, to je kolesarjenja, in se nato prelevil v »resnejše« teme, ki so se dotikale njegove aktivne državljanske vloge. Poznamo ga kot enega od treh staršev, ki so leta 2012 vložili na ustavno sodišče vsak svojo pobudo za oceno ustavnosti drugega odstavka 86. člena Zakona o financiranju vzgoje in izobraževanja, še bolj pa kot predsednika Programskega sveta RTV SLO. V luči slednjega je predstavil svoja videnja omenjenega javnega zavoda, spregovoril pa je tudi o uravnotežnesti medijskega prostora nasploh. Občinstvo je po zaključku razprave postavilo številna vprašanja, ki so se nanašala na aktivno državljansko držo, odnos države do družin z več otroki, razumevanje zelenega preboja in blaginje, ki nam sicer olajšuje življenje, hkrati pa predstavlja tudi nevarnost za sodobno družbo.

Poldrugo uro trajajoči pogovor so kulturno obogatili Oktet Raskovec, Milan Kobal in Franci Bozovičar. Dogodek se je zaključil z okrepčilnim zajtrkom v Gostilni pri Kranjcu, kjer tem za pogovore zagotovo ni zmanjkalo.

Gašper Tominc

Oglejte si tudi