Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
16°C
12°C
JUTRI
21°C
11°C
16412

Lions za begunske otroke

V nastavitvenem centru Logatec, kjer vlada RS skrbi za integracijo in oskrbo migrantov, smo Lions klub Vrhnika šoloobveznim otrokom podarili šolske potrebščine za boljše pogoje dela in učenja. Vrednost učnih pripomočkov je 3000 Evrov.

Razseljeni begunski otroci iz vojnih področij so še kako potrebni velike pozornosti in pomoči. To je globalna kriza, ki postavlja nam, človeški družbi zopet ogledalo in nas ljudi na ponovno preizkušnjo. Dobrodelnost to je poslanstvo,  hvaležnost in solidarnost še posebej do otrok. Kadar te povezanosti ne moremo občutiti, smo kar naenkrat ločeni od sveta okrog sebe, pa tudi nas samih. Začnimo se prebujati, prisluhnimo našim glasovom, ki govorijo v naših glavah. Ali so potrebne vojne? Ali smo samo opazovalci, ali bomo dali prostor sočloveku – otroku, da bo dostojno živel, da bo razumljen? Naredimo konec prepirom in igric moči… Resnična moč je v nas samih in vedno nam nekaj sporoča. Spremenimo se in naj bo to v povezavi z našimi skupnimi dobrimi deli, z odnosi in okoljem na ravni naše skupne zavesti, dvignjeno nad nemir in napetosti življenja.

POMAGAMO

P.R.B.M.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi