Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
26°C
10°C
JUTRI
25°C
12°C
2525

ŠIROKI REZANCI IZPOD SPRETNIH ROK NAJMLAJŠIH ŠOLSKIH KUHARJEV

Sredi deževnega novembra so se zbrali v gospodinjski učilnici kuharji in vrtnarji, ki so s seboj prinesli le lonček moke in eno jajce. Spretno so iz moke, jajca in ščepa soli zamesili testo. Medtem ko je testo počivalo, je bilo potrebnega nekaj pometanja pod mizami in brisanja miz. Tudi tega se je potrebno naučiti ... Priprava strojčkov na mize je terjala kar precej spretnosti, še posebej smo bili veseli strojčka, ki ga je učenec Rudi prinesel še od svoje babice. Star rezalnik se je izkazal za zelo učinkovit in zanesljiv kuhinjski pripomoček. Vrtenje ročke na strojčku je bilo najboljše, še posebej ker so na drugi strani ven lezli rezanci. Široke rezance smo si skuhali in malce posladkali. Saj že veste, kajne. Odlični so bili.

 

Mentorici: Maja Jerman in Nataša Pečovnik

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi