Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
22°C
0°C
JUTRI
22°C
-2°C
2091

Mesečno poročilo Gasilske zveze Žalec med 15. decembrom 2020 in 15. januarjem 2021

Dogodki


V ponedeljek, 19. oktobra 2020, je bila razglašena epidemija nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19). S tem dnem smo gasilci prekinili vse aktivnosti, kot so izobraževanja in tekmovanja. Še vedno opravljamo zgolj posredovanja ob nesrečah in požarih.


Smo pa v letu 2020 imeli na območju Gasilske zveze Žalec 385 intervencij, kar je 111 več kot leto prej. Za delo na intervencijah so naši gasilci opravili preko 15.700 prostovoljnih ur, 4000 ur več kot v letu 2019.
Skupno število intervencij

385

Močan veter, poplave, plazovi

145

Požari na objektih

40

Požari v naravnem okolju

32

Požari na prometnih sredstvih

14

Nesreče v cestnem prometu

13

Lažne oziroma nepotrebne intervencije

13

Iskanje pogrešanih oseb, pomoč obolelim osebam

11

Zaprosila za tehnično pomoč

102

Drugi dogodki

15Omeniti moramo, da bi bilo intervencij naših enot še več, a v času razglašene epidemije virusa korona naše enote na intervencije v primeru prometnih nesreč in nesreč z nevarnimi snovmi po odredbi Uprave RS za zaščito in reševanje zaradi preprečevanja širjenja virusa niso bile aktivirane, na teh intervencijah je posredovala zgolj gasilska enota širšega pomena Poklicna gasilska enota Celje.


Nekaj statistikeV obdobju mesečnega poročila so člani Gasilske zveze Žalec opravili 16 intervencij, ki so skupno trajale 21 ur in 45 minut. Najdaljša intervencija je trajala 3 ure in 15 minut, najkrajša pa le 5 minut.
Statistika občinskih poveljstev v GZ ŽalecV GPO Žalec so imeli 8 dogodkov, kjer je bila potrebna pomoč gasilcev, v GPO Polzela so imeli štiri intervencije, GPO Vransko dve, v GPO Braslovče in GPO Tabor pa so imeli po eno intervencijo.


Priloga mesečnemu poročilu Gasilske zveze Žalec

Intervencije na območju Gasilske zveze Žalec  izpis iz VULKANA (izsek za GPO Vransko)GPO VRANSKO, 27. 12. 2020

Ob 14.28 se je na Čreti v GPO Vransko, Gasilska zveza Žalec, oseba poškodovala pri sankanju. Posredovali so gasilci PGD Vransko, ki so osebo imobilizirali ter jo z nosili prenesli v dolino do reševalnega vozila, kjer so jo prevzeli reševalci NMP.


GPO VRANSKO, 10. 1. 2021


Ob 10.22 je v kraju Vransko, GPO Vransko, Gasilska zveza Žalec, starejši občan padel pred hišo ter se poškodoval. Pomoč so mu nudili gasilci PGD Vransko, ki so ga oskrbeli ter prepeljali v Bolnišnico Celje.


Prispevek pripravil:

Tadej Zupan, predstavnik GZ Žalec za odnose z javnostmiVšečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi