Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
8°C
-2°C
JUTRI
4°C
4°C
6717

Manj svečk za manj grobov

Manj svečk za manj grobov je vseslovenska ekološko-humanitarna akcija ljudi za ljudi.

Prostovoljne prispevke bodo prostovoljci Društva Dobra volja zbirali pred pokopališčem v Vojniku 29., 30. in 31. oktobra 2021. Za darovan prispevek lahko vzamete zastavico sočutja ali poslikan kamenček.

Nikakor ne želimo rušiti tradicije ob Dnevu spomina na mrtve. Organizatorji želimo preusmeriti sredstva in namesto gore sveč in cvetja pomagati tistim, ki pomoč potrebujejo. Akcija ima dvojni pomen; varuje naravo pred odpadnimi svečami in pomaga ljudem, ki pomoč res potrebujejo. Zbrana sredstva bomo letos namenili družinam v denarni stiski, ki ne morejo plačati dragih, težko dostopnih, a potrebnih terapij za obolele otroke.

Hvala za solidarnost in pomoč.

Tekst: Ivanka Plešnik

Foto: arhiv društva

 

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi